Світ

Rocket Lab запустила супутник-розвідник США

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО

Rocket Lab запустила супутник-розвідник США

Фото: Rocket Lab

Запуск супутника здійснили з космодрому у Новій Зеландії

Запуск ракети-носія Electron з американським розвідувальним супутником на борту було здійснено о 08:00 за київським часом із космодрому в Новій Зеландії.

Компанія Rocket Lab здійснила в четвер, 4 серпня, успішний запуск ракети-носія Electron з американським розвідувальним супутником NROL-199 на борту. Про це повідомила компанія у Twitter.

“Electron успішно розвернув вантаж Національного управління військово-космічної розвідки США (NRO) на орбіті. Ласкаво просимо до вашого нового будинку в космосі, NROL199!” – йдеться у повідомленні.

Запуск ракети-носія Electron з американським розвідувальним супутником на борту було здійснено о 08:00 за київським часом із космодрому в Новій Зеландії, повідомляє Space.com. Супутник розвернувся на запланованій орбіті через годину після запуску.

Запуск відбувся приблизно на два дні пізніше, ніж планувалося, після того, як сильний вітер затримав спробу старту 2 серпня. Rocket Lab закрила веб-трансляцію невдовзі після того, як Electron вийшов на орбіту.

NRO будує та експлуатує парк супутників-шпигунів Сполучених Штатів. Агентство зазвичай тримає у секреті інформацію про діяльність цих супутників, і NROL-199 не є винятком. Є лише невиразне уявлення про те, що космічний корабель робитиме на навколоземній орбіті.

“Корисне навантаження допоможе NRO надавати важливу інформацію урядовим установам та особам, які приймають рішення, відстежуючи міжнародні проблеми”, – написала Rocket Lab в описі місії, яку назвала “Антиподовою пригодою”.

Раніше Китай успішно запустив у космос три нові супутники, за допомогою одного з яких моніторитиме вуглець у наземній екосистемі. Космічний апарат також надаватиме дослідницькі послуги в таких галузях, як охорона навколишнього середовища та картографія.


Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button