Світ

РФ випадково записала нараду офіцерів бундесверу – Пісторіус

РФ випадково записала нараду офіцерів бундесверу - Пісторіус

Фото: Іmagо

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус

Глава Міноборони ФРН Пісторіус виключає можливість того, що використані IT-технології було зламано.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, оголошуючи проміжні результати внутрішнього розслідування, заявив, що Росія випадково записала нараду офіцерів бундесверу за програмою Taurus. Один з учасників не дотримувався правил безпеки. Про це повідомляє NTV.

Глава Міноборони ФРН виключає можливість того, що використані IT-технології було зламано, якщо йдеться про зустріч офіцерів бундесверу, яку записала Росія.

Він зазначив, що причиною запису стала радше “індивідуальна помилка в застосуванні”.

Один з учасників не дотримувався запропонованої процедури безпечного дозвону. Зокрема, йшлося про учасника, який підключився із Сінгапуру. Пісторіус особливо підкреслив, що, всупереч припущенням про протилежне, “жодна стороння особа” не брала участі в телефонній конференції.

“За результатами проведених перевірок можна зробити висновок, що “сертифіковані системи безпечні при правильному використанні”, – заявив Пісторіус.

Ґрунтуючись на результатах проведеного наразі розслідування, Міністерство оборони припускає, що запис був “випадковим потраплянням у широкомасштабну операцію з прослуховування, що проводиться Росією”.

Пісторіус додав, що тепер усі пристрої будуть піддані криміналістичній експертизі. Також буде з’ясовано, чи варто було обговорювати теми, які обговорювалися тільки на конференції, таким чином. Питання про порушення дисциплінарного провадження поки що відкрите і залежить від подальших результатів розслідування.

Нагадаємо, раніше російські пропагандисти виклали зміст розмови начебто між генеральним інспектором ВПС Німеччини Інго Герхарцем з трьома офіцерами про деталі можливої ​​поставки в Україну та потенційне використання ракет Taurus. Це викликало скандал у німецькому політикумі.

Після цього Міністр оборони Німеччини доручив провести повне розслідування інциденту.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button