Світ

РФ відмовляється повертати Німеччині цінності, які були вивезені після Другої світової

У Росії відкидають можливість повернення культурних цінностей, вивезених з Німеччини після Другої світової війни, інформує 1NEWS з посиланням на DW.

Про це у четвер, 20 грудня, заявив в інтерв’ю російським ЗМІ глава департаменту музеїв міністерства культури РФ Владислав Кононов.

Раніше російське видання “Известия” написало, що в Німеччині наполягають на поверненні Росією вивезених після війни культурних об’єктів. Серед них знахідки археолога Генріха Шлімана та Еберсвальдский скарб – велике зібрання доісторичних золотих виробів. Повідомляючи про це, газета послалася на посольство ФРН в Москві, яке у свою чергу передало слова уповноваженої уряду Німеччини з питань культури і ЗМІ Моніки Ґрюттерс.

Питання про повернення предметів мистецтва, вивезених до СРСР, в 2013 році підняла канцлерка ФРН Анґела Меркель. Зараз, як випливає зі слів представників німецького уряду, які наводить російське видання, Берлін “наполягатиме на проведенні переговорів з представниками уряду РФ”.

У Німеччині вважають, що культурні об’єкти, які “втілюють видатні досягнення нації”, не повинні використовуватися як компенсація за військові втрати, що, зокрема, підтверджують Гаазькі правила ведення війни 1907 року.

Екс-міністр культури РФ Михайло Швидкой заявив, що обмін трофейними цінностями не може обговорюватися, поки між Москвою і Берліном немає “політичного діалогу”.

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Схожі записи
Close
Back to top button
Close
Close