Світ

РФ почала підводні випробування безпілотного човна з ядерною зброєю

Підводні випробування здатного нести ядерні боєзаряди стратегічного безпілотного апарату “Посейдон”, про розробку якого в посланні Федеральним зборам розповів президент РФ Володимир Путін, почалися в Росії, інформує 1NEWS з посиланням на ТАСС.

“У морській акваторії, яка захищена від засобів розвідки ймовірного противника, ведеться підводне відпрацювання ядерної енергетичної установки безлюдного апарату “Посейдон”, – сказав співрозмовник агентства. Він уточнив, що реактор встановлений в корпус чинного апарату, проте тести проводяться поки в рамках дослідно-конструкторських робіт, а не повноцінних ходових випробувань.

Джерело повідомило, що в якості носія безпілотника використовується один з атомних підводних човнів ВМФ. Співрозмовник додав, що роботи по апарату включені до держпрограми озброєння на 2018-2027 роки. “Посейдон” повинен бути переданий ВМФ до кінця дії цієї програми”, – зазначив він.

Про створюванний в Росії безпілотний підводний апарат з ядерною енергетичною установкою вперше розповів президент РФ Володимир Путін у своєму посланні Федеральним зборам в березні цього року. Президент тоді повідомив, що ці безпілотники можуть бути оснащені як звичайними, так і ядерними боєприпасами і будуть здатні знищувати об’єкти інфраструктури супротивника, авіаносні угруповання і так далі.

Апарати “Посейдон” разом з носіями – атомними підводними човнами – входять в так звану океанську багатоцільову систему.

Раніше джерело в оборонно-промисловому комплексі повідомляло, що створюваний в Росії безпілотний підводний апарат “Посейдон” буде здатний нести ядерну бойову частину потужністю до двох мегатонн для знищення військово-морських баз противника.

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close