Світ

Революція, бандитизм і бідність: Лукашенко дуже сильно “налякав” білорусів перед президентськими виборами

Останню і головну передвиборчу промову президент Білорусі присвятив залякуванню поверненням 1990-х років

Олександр Лукашенко напередодні президентських виборів 9 серпня жорстко розкритикував опозицію, звинувативши її у некомпетентності й намірах організувати “кольорову революцію”.

Він також сказав, що влада не збирається красти голоси і фальсифікувати результати, – інформує 1NEWS.

Останню і головну передвиборчу промову президент Білорусі присвятив залякуванню поверненням 1990-х років з розгулом бандитизму, розграбуванням економіки і зубожінням населення.

Все це може статись, за словами Лукашенка, якщо народ підтримає опозиціонерів, які нібито прагнуть розколоти країну.

Спочатку Лукашенко досить спокійно критикував “альтернативщиків” – незалежних опозиційних кандидатів.

Далі він взяв одну з ідей опозиції повернути Конституцію 1994 року, яка діяла до того, як президент Лукашенко на референдумі зумів її змінити та перебрати всю повноту влади у свої руки.

“Заклик альтернативщиків повернути Конституцію 1994 року – подарунок криміналу. Це повернення шалених 90-х років. Тим, хто стоїть за цими заявами, потрібен безлад і “прихватизація” підприємств”, – вважає пан Лукашенко.

Одразу після цього він розкритикував економічних експертів, які вимагають реформувати систему державних підприємств.

“Якщо експерти, які ніде не працювали, крім телеграм-каналів, знають, як провести реформи і змінити великі підприємства, обіцяю їх вислухати”, – у знущальному тоні заявив Лукашенко.

Він переходив з однієї теми на іншу, критикуючи прояви опозиційної діяльності в країні.

Один з головних слоганів опозиції “Не дай вкрасти свій голос” дуже не сподобався президенту.

“Він легко йде у маси, а осмислювати треба. Ніхто не буде красти голоси”, – запевнив Лукашенко.

Але згодом зробив своєрідний посил членам комісій, від яких опозиція і очікує фальсифікацій.

“Члени виборчкомів зазнають шаленого тиску. Але держава вас не кине, вона вас захистить. Ми знайшли управу на екстремістів, не партесь, забезпечимо безпеку для вас і дітей”, – з переходом на сленг емоційно сказав Лукашенко.

Найбільше Лукашенка турбувало, що його режим не надто підтримує молодь, яка останнім часом виходить на антиурядові мітинги.

“Батьки, зверніть увагу на дітей, утримуйте їх від згубних вчинків. Треба вберегти молодь від вчинків! Особливо у Мінську”, – закликав він молодь не брати участь у політичній діяльності.

І переконував, що молодь обманюють “ляльководи”, але не називав їх конкретно.

Найбільше Олександр Лукашенко залякував інтернетом та соціальними мережами, які, за його словами, несуть загрозу для стабільності у країні.

“Світ увійшов у період гібридних війн і кольорових революцій. Вчора ми дивились за цим збоку, а сьогодні втягнуті у такі конфлікти. З цією метою використовують можливості соціальних мереж та месенджерів”, – пояснив Лукашенко.

Він вважає, що білорусами маніпулюють на підсвідомому рівні.

“Війни немає, не стріляють, але спроба організувати бійню у центрі Мінська очевидна. На це кинуті великі сили та технології”, – далі застерігав президент.

Після слів про бійню Лукашенко перейшов до нещодавно затриманих у Мінську 33 бойовиків приватної російської військової компанії “Вагнер”.

Він вважає це дуже небезпечним та сильним сигналом, а пояснення російської влади, що бойовики летіли у Стамбул чи Венесуелу, назвав брехнею.

“Цих людей направили у Білорусь, команда була чекати”, – вважає Лукашенко.

За словами президента, затримані у всьому зізнались, а тому звернувся до росіян перестати ганьбитись новими версіями мети бойовиків.

При цьому Лукашенко анонсував затримання ще однієї групи на півдні країни.

Олександр Лукашенко згадав про “нещасних дівчат”, як він охрестив свою конкурентку на виборах Світлану Тихановську та її двох союзниць.

Їхніх чоловіків не пустили на вибори і ув’язнили. Жінки об’єднались і разом працюють на перемогу над Лукашенком.

“Що ви творите, знайшли цих нещасних дівчат, що ви їм пишете, вони ж нічого не розуміють”, – зневажливо згадав Лукашенко.

Одна з обіцянок Тихановської – провести після перемоги ще одні чесні вибори, у яких візьмуть участь усі охочі, хто зараз сидить у в’язниці.

“Не президент призначить нові вибори, а парламент. Вони не розуміють, що говорять і творять, але ми розуміємо, хто за ними стоїть”, – таємниче натякнув Лукашенко.

Президент постійно казав про загрози для країни і натякав на зовнішні сили, які керують процесом. Але ніколи не уточнював, хто це.

“На нас вирішили відпрацювати кольорові революції з використанням нових технологій. Але країну розхитати неможливо”, – постійно вів він заочну дискусію з можливими організаторами негараздів на виборах

Він наполягав, що владна вертикаль міцна як ніколи і зможе дати відсіч усім підступам зовнішніх сил.

Олександр Лукашенко десятки разів закликав людей не виходити на вулиці протестувати. Мовляв, своїх “майданутих” мало, але привезуть чужих.

“Ми нікому не закриваємо рота, але все має бути в межах закону. Розрізняйте реальних політиків і фанерних маріонеток. Вони обманюють людей, а потім списуються в тираж своїми ж господарями”, – вже не добирав слів у кінці виступу Лукашенко.

І насамкінець знову лякав поверненням 90-х років, пророкував бідність і розгул бандитизму.

Джерело: ВВС Україна

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close