Світ

Рада Європи закликає звільнити затриманих у Білорусі журналістів

У Раді Європи закликали білоруську владу звільнити затриманих за підозрою у несанкціонованому доступі до комп’ютерної інформації журналістів. Про це йдеться у заяві речника генерального секретаря Ради Європи, інформує 1NEWS.

“Нам повідомили про обшуки та арешти в низці найбільш видатних білоруських ЗМІ. Ця інформація викликає серйозне занепокоєння Ради Європи”, – мовиться у заяві.

У Раді Європи наголошують, що проведення будь-яких арештів повинне мати належне обґрунтування, та закликають звільнити журналістів.

“Більш того, дехто із причетних – наші давні партнери, відомі як професіонали високого рівня. Законодавства необхідно дотримуватися, проте розслідування не завжди потребують арештів, які повинні використовуватися як остаточний інструмент.

Тому ми закликаємо білоруські слідчі органи забезпечити швидке і прозоре розслідування. Ми також закликаємо звільнити всіх заарештованих журналістів. Свобода засобів масової інформації є одним із найважливіших прав людини в демократичному суспільстві. Його слід поважати скрізь у Європі”, – наголошується в заяві.

Як повідомлялося, у Білорусі затримали головного редактора інтернет-порталу TUT.BY Марину Золотову, редактора Анну Калтигіну і журналіста агентства “БелаПАН” Тетяну Коровенкову у справі про несанкціонований доступ до сайту держінформагентства “БелТА”.

Приводом для порушення кримінальної справи стало повідомлення “БелТА” про збої під час здійснення доступів до платної підписки послуг. Відзначається, що під час перевірки співробітники МВС виявили численні факти неправомірного доступу до комп’ютерної інформації, власником якої є “БелТА”.

 

 

 

 

Back to top button