Світ

Рада Європи може позбавити Росію членства

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд наполягає на потребі відновити платежі Російської Федерації до бюджету РЄ. Про це він заявив під час дебатів у ПАРЄ, інформує 1NEWS з посиланням на ЄП.

Ягланд попросив депутатів не сприймати російські платежі як суто фінансову проблему.

«Це не фінансова проблема. Просто неприпустимо, коли країна-член не платить до бюджету організації. Якщо держава-член не платить, вона не може бути членом», — пояснив генсек, зауваживши, що «внесок РФ – 10% бюджету Ради Європи».

Ця заява стала першим визнанням можливості виходу Росії зі складу Ради Європи з боку генсека РЄ.

Ягланд зазначив, що наразі невідомо, чи надійде платіж від РФ наступного року і він намагається домовитися з росіянами про відновлення платежів. «Якщо вони не будуть платити наступного року, ситуація буде ще небезпечнішою, в тому числі політично. Але зараз я сконцентрований на пошуку рішення проблеми».

«Нам потрібно вирішити, чи ми хочемо мати Росію в РЄ, чи за межами РЄ?» — запитав Генсек, додавши, що він є прибічником збереження Росії в складі організації.

Він закликав представників ПАРЄ «подивитися, що стало причиною конфлікту», хоча не уточнив, яку відповідь на це питання він дає для себе.

 

 

Теги

Схожі статті

Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Загрузка...
Close