Світ

Путін пропонує призначити Мішустіна новим прем’єр-міністром Росії

Михайло Мішустін дотепер працював голову податкової служби РФ

15 січня після зустрічі з Путіним прем’єр-міністр Дмитро Медведєв оголосив про відставку уряду РФ. Президент РФ вже вніс на розгляд Держдуми кандидатуру нового прем’єра — голови податкової служби РФ Михайла Мішустіна.

Михайло Мішустін народився 3 березня 1966 року у Москві, – розповідає 1NEWS.

Згідно з офіційною біографією, у 1989 році закінчив Московський верстатоінструментальний інститут за фахом «системи автоматизованого проектування». Після цього залишився в аспірантурі. Має наукове звання доктора економічних наук.

У 1992-1995 роках був директором тестової лабораторії Міжнародного комп’ютерного клубу – громадської некомерційної організації, що ставила собі за мету «інтеграцію російських та іноземних комп’ютерних технологій, а точніше – залучення західних передових інформаційних технологій». До цієї організації увійшли багато фірм, в тому числі Hewlett-Packard, Lotus, Borland, Symantec, ZEOS.

У жовтні 1993 року Мішустін увійшов в число засновників ЗАТ Міжнародний комп’ютерний клуб. За даними видання КоммерсантЪ, в цей же час він став заступником генерального директора Міжнародного комп’ютерного клубу і головою правління Міжнародного комп’ютерного клубу. Але за даними з його офіційної біографії ці посади він займав у 1995-1996 роках.

ЗМІ пишуть, що у 1998 році Мішустін очолив правління Міжнародного комп’ютерного клубу.

У 1998 році він також став помічником з інформаційних систем обліку і контролю за надходженням податкових платежів керівника Державної податкової служби Росії Бориса Федорова. Він очолив здійснюваний за підтримки Світового банку проект модернізації податкової служби РФ. У серпні 1998 року Мішустін був призначений заступником голови Державної податкової служби.

З березня 1999 року по березень 2004 року був заступником міністра Російської Федерації з податків і зборів, зберігши посаду після реорганізації податкової служби в міністерство. На цій посаді продовжив модернізувати російську податкову. Займався впровадженням електронного цифрового підпису, ідентифікаційного номера платника податків та інших нововведень. Одним з головних етапів модернізації стала закупівля міністерством нової техніки.

В цілому Мішустін був заступником голови російської податкової за трьох її керівників: Бориса Федорова, Георгія Бооса та Олександра Починка.

У 2003 році Мішустін захистив кандидатську дисертацію з економіки на тему Механізм державного податкового адміністрування в Росії.

З березня 2004 року по грудень 2006 року Мішустін очолював Федеральне агентство кадастру об’єктів нерухомості (Роснедвіжімость). У ще одній його офіційній біографії згадується, що під його керівництвом Роснедвижимость закінчила масову оцінку землі, сформувала оціночні описи по всіх земельних ділянках у країні і передала їх у Федеральну податкову службу. І це зробило можливим введення на всій території країни у 2006 році нового земельного податку.

З січня 2007 по лютий 2008 року Мішустін керував Федеральним агентством з управління особливими економічними зонами, це призначення оцінювали як підвищення. Серед його успіхів на цій посаді називали відкриття двох перших у Росії ОЕЗ промислово-виробничого типу, семи туристично-рекреаційних ОЕЗ і початок будівництва об’єктів інноваційної інфраструктури в ОЕЗ техніко-впроваджувального типу.

У лютому 2008 року Мішустін звільнився з держпосади, заявивши, що його відставка була обговорена заздалегідь.

У березні 2008 року Мішустін став президентом групи компаній UFG (ОФГ Инвест) – однієї з найбільших у Росії компаній у сфері управління активами, прямими інвестиціями, а також пайовими інвестиційними фондами спільно з Deutsche Bank. Повідомлялося, що тут він «курирував проекти із запуску венчурного фонду, фондів нерухомості, а також розвиток бізнесу в регіонах».

У лютому 2009 року Мішустін увійшов до кадрового резерву президента Росії.

6 квітня 2010 року Путін, який на той момент очолював уряд, призначив його керівником Федеральної податкової служби. Повідомлялося що цю посаду для Мішустіна рекомендував міністр фінансів РФ Олексій Кудрін.

У 2010 році Мішустін також захистив докторську дисертацію з економіки на тему Стратегія формування майнового оподаткування в Росії.

Очолював російську податкову до 15 січня 2020 року, коли Путін вніс до Держдуми його кандидатуру як нового прем’єр-міністра.

Джерело: НВ

Останні новини

Back to top button