Світ

Путін похвалився, що Росія першою у світі зареєструвала вакцину від коронавірусу

Керівник Росії також сказав, що одна з його доньок зробила щеплення російською вакциною від коронавірусу і почувається добре

У Росії зареєстрували вакцину від коронавірусу, оголосив президент Володимир Путін.

Про це повідомляє 1NEWS.

“Наскільки мені відомо, сьогодні вранці вперше в світі зареєстрована вакцина проти нової коронавірусної інфекції”, – зазначив Путін на нараді з членами уряду.

Керівник Росії також сказав, що одна з його доньок зробила щеплення російською вакциною від коронавірусу і почувається добре. Він не уточнив, яка саме з двох його доньок.

Російський президент завжди відмовлявся розповідати подробиці про життя своїх доньок і навіть підтверджувати повідомлення ЗМІ, що їх звуть Марія Воронцова та Катерина Тихонова.

У Європі та США з недовірою поставилися до темпів, продемонстрованих російськими вченими, а фармацевтичні компанії напередодні просили не поспішати з реєстрацією вакцини.

“Я знаю, що ця вакцина… зроблена на базі аденовірусних векторів, але перевага, на мій погляд, полягає в тому, що це саме на базі аденовірусних векторів людини зроблено, і вона працює більш точно, формує стійкий антитільний і клітинний імунітет, я це теж добре дуже знаю, оскільки одна з моїх доньок зробила собі таке щеплення “, – розповів Путін.

За його словами, після першого уколу в його доньки була температура 38 градусів, а наступного дня понад 37.

“І все. Після другого уколу, другого щеплення теж температура трохи піднялася, але все потім зійшло нанівець, відчуває себе добре”, – сказав він.

Старша донька Путіна, виявилася співвласницею компанії, яка бере участь в реалізації найбільшого в російській системі охорони здоров’я приватного інвестиційного проєкту щодо боротьби з раком.

Напередодні Асоціація організацій з клінічних досліджень (АОКІ) заявила, що держреєстрацію першої розробленої в Росії вакцини від коронавірусу потрібно відкласти до успішного завершення третьої фази її клінічних випробувань.

У документі за підписом виконавчого директора АОКІ Світлани Завидової, який опинився у розпорядженні видання РБК, йшлося, що участь у випробуваннях центром ім. Гамалії вакцини взяли участь менш як 100 людей, хоча під час третьої фази тестування препарати зазвичай тестують на кількох тисячах.

Саме на третій фазі випробувань – в рамках масштабних клінічних досліджень – збирається інформація не тільки про ефективність вакцини, а й про її безпеку для осіб з ослабленим імунітетом, з супутніми захворюваннями, писало видання.

Головний експерт з інфекційних захворювань в США Ентоні Фаучі на слуханнях Конгресу висловлював сумніви щодо належного тестування вакцин в Росії і Китаї – через те, як швидко вони завершилися.

Джерело: ВВС Україна

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close