Світ

Путін хоче повернути Україну у сферу свого впливу

Кремль, ймовірно, спробує реалізувати свою мету, маніпулюючи інформацією і розпалюючи пропагандистські розповіді, які сіють розкол в українському суспільстві.

Наприкінці 2013 року президент України Віктор Янукович відклав підписання угоди про асоціацію з Європейським союзом, натомість обравши більш тісні зв’язки з Росією. Протестувальники почали збиратися на центральній площі Києва, відомій як Майдан. Тижні напруженості, які переросли в насильство, завершилися поваленням Януковича 22 лютого 2014 року.

Президент РФ Володимир Путін називав новий український уряд “хунтою”, а російські пропагандистські ЗМІ, звинувачували нову українську владу  в нелегітимності. Про це повідомляє 1NEWS.

Дії Росії, вжиті після повалення Януковича – анексія Криму та військова підтримка проросійських сепаратистів на сході України – добре відомі. Для Путіна такі кроки сигналізували про відродження Росії як великої держави, готової ігнорувати світову думку в переслідуванні своїх національних інтересів. І політика Путіна щодо України спочатку була надзвичайно добре сприйнята всередині країни, завдяки витонченій телевізійній пропагандистській кампанії, а також зростанню реваншистських настроїв у суспільстві.

Путін досяг майже рекордного рейтингу у 86% за кілька місяців після анексії Криму. В результаті він вважає будь-який компроміс щодо Криму червоною рискою, яку він не може перетнути, не ставлячи під загрозу свою владу. Ця позиція виключає можливість примирення з Києвом в найближчому майбутньому, оскільки більшість українців не змириться з втратою півострова.

Більше того, внаслідок швидкого наближення президентських і парламентських виборів в Україні, Росія бачить шанс повернути країну в сферу свого впливу. Кремль хоче скористатися різким політичним розколом в Україні і, в разі можливої ​​зміни влади, змусити Київ піти на поступки. Донбас, сепаратистський регіон на сході України, повністю контрольований Москвою, залишиться головним козирем Росії в цій грі.

Нинішній президент України Петро Порошенко не зміг виправдати надій виборців. Багато українців вважають, що він мало зробив для боротьби з корупцією та підвищення рівня життя. Порошенко відчайдушно намагався відновити втрачені позиції, але його популярність залишається низькою.

В даний час одним з лідерів в передвиборчих перегонах є Юлія Тимошенко, досвідчений і харизматичний ветеран української політичної сцени, який в даний час демонструє як популістські, так і проєвропейські погляди і дуже критично ставиться до Порошенка. Кремль ставиться до неї більш прихильно, аніж до чинного президента, незважаючи на те, що вона публічно критикує політику Порошенко щодо Росії як недостатньо жорстку. В очах Путіна цинізм і готовність Тимошенко вести закулісні переговори роблять її хорошим потенційним партнером, незважаючи на антиросійську риторику. Дійсно, вона висловила готовність вести переговори з Росією за посередництва США і Великобританії.

Але Тимошенко не єдиний серйозний суперник. Володимир Зеленський, комедійний актор оголосив минулого місяця, що він також буде домагатися вищого поста в країні, закладаючи певну ступінь непередбачуваності на виборах. Зеленський лідирував в січневих опитуваннях і цілком може опинитися в другому турі з Тимошенко. Він заявив, що готовий почати прямі переговори з Росією, щоб покласти край конфлікту, і особиста і ділова репутація роблять його ймовірним фаворитом серед російськомовних на південному сході країни.

Важливо відзначити, що вперше в історії незалежної України на виборах не буде сильної проросійської сили, здатної перемогти. З огляду на сильні антиросійські настрої в Україні, відкрита підтримка з боку Москви приносить кандидатам більше шкоди, аніж користі. І тому Кремль, ймовірно, спробує реалізувати свою мету, маніпулюючи інформацією і розпалюючи пропагандистські розповіді, які сіють розкол в українському суспільстві.

Джерело: Foreign Ukraine

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close