Світ

Прогнози похмурі: в ООН розповіли про стан світової економіки

Прогнози похмурі: в ООН розповіли про стан світової економіки

Фото: Reuters

Зростання світової економіки уповільнюється

Високі відсоткові ставки, подальша ескалація конфліктів, млява міжнародна торгівля й почастішання природних лих становлять серйозні виклики для зростання глобальної економіки.

Зростання світової економіки у 2023 році сповільняться з 2,7% до 2,4% цьогоріч, вважають у Департаменті ООН з економічних та соціальних питань. У четвер, 4 січня, там оприлюднили доповідь про світове економічне становище та перспективи 2024 року, передає Укрінформ.

Зазначається, що “доповідь ООН дає похмурі економічні прогнози на найближчу перспективу”. “Затяжний період високих відсоткових ставок, подальша ескалація конфліктів, млява міжнародна торгівля й почастішання природних лих, пов’язаних зі зміною клімату, становлять серйозні виклики для зростання глобальної економіки”, – вважають економісти ООН.

Також прогнозується, що у низці великих розвинених країн, передусім у США, розвиток економки стримуватимуть високі відсоткові ставки, уповільнення споживчих витрат й ослаблення ринку праці. Короткострокові перспективи зростання у багатьох країнах, що розвиваються, – особливо у Східній та Західній Азії, Латинській Америці й Карибському басейні – також погіршуються через несприятливу фінансову кон’юнктуру, фіскальні обмеження та млявий зовнішній попит.

Глобальна інфляція знижуватиметься з приблизно 5,7% у 2023 році до 3,9% у 2024-му. Однак подальша ескалація геополітичних конфліктів може відновити її зростання.

Для порівняння, до пандемії COVID-19 річне зростання економіки становило близько 3%.

Раніше повідомлялося, що держборг США сягнув нового історичного максимуму і перевищив 34 трильйони доларів.

Що чекає на світову економіку наступного року

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button