Світ

Про що домовилась Україна на газових переговорах з Росією в Брюсселі

Консультації пройшли дуже конструктивно, сторони чують одна одну

Під час тристоронніх переговорів щодо транзиту російського газу на європейський ринок територією України сторони домовилися максимально активізувати зусилля для укладення угоди до 1 січня 2020 року, коли чинний контракт на транзит газу завершиться.

Про це за підсумками переговорів заявив міністр енергетики та охорони довкілля України Олексій Оржель, повідомляє 1NEWS.

“Ми обговорили питання транспортування газу 1.01.20-го. Консультації пройшли дуже конструктивно, сторони чують одна одну. Україна займає активну позицію щодо безпеки постачання газу, оскільки така безпека означає загальну геополітичну безпеку у регіоні”, – наголосив український урядовець.

Він нагадав, що українська сторона приїхала на ці перемовини з рішеннями щодо анбандлінгу (розукрупнення) Нафтогазу, які були вчора прийняті на засіданні Кабінету міністрів, які визначають необхідні кроки щодо передання газотранспортного оператора з корпоративної “материнської” компанії у Міністерство фінансів України. Такий крок, за словами міністра, має забезпечити операційну та фінансову незалежність газотранспортного оператора.

“Російська сторона підтвердила, що вони готові працювати за європейськими правилами. В свою чергу, європейська сторона буде підтримувати дії України щодо сертифікації газотранспортної системи. Українська сторона передала сторонам дорожню карту імплементації (цього процесу), як ми до 21.01. 20 року отримуємо незалежного сертифікованого газотранспортного оператора, та проєкти договорів. Також ми передали проєкт договору про “інтерконекшн” (взаємопоєднання), а також проєкт договору про транспортування”, – повідомив Оржель.

Він зазначив, що українська сторона буде рухатися максимально активно, щоб з 1 січня 2020 року укласти договори повністю відповідно до Європейського енергетичного законодавства, щоб забезпечити безпеку транспортування газу та його постачання на європейські ринки.

“Сторони домовилися максимально рухатися на зустріч одна одній, зважаючи на те, що те, що ми робимо – це є певний позитив. Проте ризик непідписання договору про транспортування поки залишається на порядку денному. З української сторони, і ми це вже підтвердили відповідними рішеннями, ми будемо максимально ефективними для того, щоб підписати такій договір на транспортування газу”, – запевнив міністр.

Джерело: Укрінформ

Останні новини

Back to top button