Світ

Президентом Казахстану вперше в історії може стати жінка

Сьогодні, 4 травня, Центральна виборча комісія Республіки Казахстан зареєструвала кандидатом у президенти Данію Єспаєву. Про це повідомляє ЦВК Казахстану, пише 1NEWS, посилаючись на Укрінформ.

«4 травня 2019 року відбулося засідання Центральної виборчої комісії Республіки Казахстан … Прийнято постанову «Про реєстрацію Єспаєвої Данії Мадієвни кандидатом у Президенти Республіки Казахстан на позачергових виборах Президента Республіки Казахстан, призначених на 9 червня 2019 року», – йдеться в офіційному повідомленні.

Як пише NUR.KZ після засідання ЦВК Єспаєва сказала журналістам, що “бути першою жінкою-кандидатом у президенти – це дуже багато і обов’язків, і важливих моментів для мене, в першу чергу як для жінки, матері та бабусі”.

Раніше вона зізнавалася, що іспит на знання казахської мови, який мають здавати у цій країні всі, хто подає документи на участь у президентських виборах, був одним із найскладніших у її житті.

Єспаєва висувається від Демократичної партії Казахстану “Ак жол”. Також подавав заявку на участь у виборах однопартієць Єспаєвої – Талгат Єргалієв, його висував Союз будівельників Казахстану. Однак після наради з іншими членами партії, Єргалієвим було прийнято рішення про самовідвід, він заявив про готовність брати участь у передвиборній кампанії Данії Єспаєвої.

Як повідомляв Укрінформ, у ЦВК Казахстану документи подали дев’ять претендентів на посаду президента від республіканських об’єднань, у тому числі чотирьох політичних партій. Серед них і Касим-Жомарт Токаєв, нинішній президент, який став на посаду з 20 березня ц.р. після відставки Нурсултана Назарбаєва і оголосив про проведення в країні дострокових виборів.

Термін висунення претендентів закінчився 28 квітня. Тепер до 11 травня у ЦВК буде проходити реєстрація кандидатів.

Вибори президента Казахстану мають відбутись 9 червня 2019 року.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close