Світ

Президентка Молдови розпустила парламент і призначила дострокові вибори

Дострокові парламентські вибори призначені на 11 липня

Президентка Молдови Майя Санду підписала указ про розпуск парламенту та призначила дату дострокових парламентських виборів.

Про це інформує 1NEWS.

“Кілька хвилин тому я підписала указ про розпуск парламенту. Дострокові парламентські вибори призначені на 11 липня. Ми повинні якомога швидше позбутися цього корумпованого парламенту, депутати якого відстоюють сірі схеми та крадуть у громадян”, – заявила Санду.

Вона зазначила, що уряд має виділити кошти для фінансування виборчої кампанії, а Центральній виборчій комісії треба забезпечити умови для проведення коректних та вільних виборів.

Підписання указу про розпуск парламенту стало можливим після того, як Конституційний суд Молдови того ж дня скасував запроваджений парламентом через пандемію коронавірусу режим надзвичайного стану.

Нагадаємо, 15 квітня Конституційний суд країни постановив, що є всі підстави для розпуску парламенту.

Однак президентка Молдови не могла підписати указ про розпуск законодавчого органу в період дії надзвичайного стану, який парламент запровадив 31 березня.

А 23 квітня більшість у парламенті Молдови заявила про невизнання рішення Конституційного суду про розпуск парламенту і висловила недовіру трьом суддям.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button