Світ

Президента Чехії позбавлять повноважень через стан здоров’я

Це не буде відсторонення Мілоша Земана з посади, а лише тимчасова передача його повноважень

Президент Чехії Мілош Земан, який перебуває у реанімації понад тиждень, не в змозі виконувати свої обов’язки, а тому його повноваження слід перерозподілити.

Про це заявив глава верхньої палати парламенту Чехії Мілош Вистрчил, – повідомляє 1NEWS.

Вистрчил прокоментував звіт, який він отримав з лікарні, де перебуває чеський президент.

За його словами, у звіті сказано, що Земан навряд чи зможе повернутися до роботи в найближчі тижні.

“На думку Центрального військового госпіталю, президент Мілош Земан в цей час не може за станом здоров’я виконувати будь-які робочі обов’язки. З огляду на характер основного захворювання президента Земана, довгостроковий прогноз стану його здоров’я дуже невизначений, і тому можливість його повернення до роботи в найближчі тижні оцінюється як малоймовірна”, – сказав Вистрчил.

Він зазначив, що парламенту таким чином необхідно активувати конституційне положення, яке розподіляє обов’язки президента між іншими органами влади.

Зокрема, йдеться і про повноваження призначення нового прем’єр-міністра після виборів 8-9 жовтня.

“Немає іншого вибору, окрім того, щоб активувати статтю 66 Конституції”, – сказав він.

Перерозподіл президентських обов’язків вимагатиме згоди обох палат парламенту. Новообрана нижня палата повинна вперше зібратися 8 листопада. Це не буде відсторонення президента з посади, а лише тимчасова передача його повноважень.

Земан був доставлений в лікарню на наступний день після виборів, на яких його союзник прем’єр-міністр Андрей Бабіш зазнав поразки від групи опозиційних партій. Вони отримали більшість місць в нижній палаті і прагнуть сформувати новий уряд.

Джерело: Європейська правда

Back to top button