Світ

Прем’єр-міністр Киргизстану подав у відставку після корупційного скандалу

Мухаммедкалий Абилгазієв брав двотижневу відпустку, щоб уникнути звинувачень у тиску на слідство у справі про корупцію при використанні частот мобільного зв’язку


Прем’єр-міністр Киргизстану Мухаммедкалий Абилгазіев подав у відставку на тлі корупційного скандалу з дочірньою компанією Veon — Sky Mobile.

Про це повідомляє 1NEWS.

«У сьогоднішніх складних умовах, коли країна протистоїть загрозі коронавирусной інфекції і бореться з її наслідками для економіки, уряд повинен працювати стабільно і користуватися повною довірою з боку громадян, а ситуація невизначеності заважає повноцінній роботі уряду. Виходячи з цих міркувань, я прийняв рішення скласти з себе повноваження прем’єр-міністра Киргизстану «, — йдеться в заяві Абилгазіева.

Також він заявив, що не має ніякого відношення до справи про незаконне продовження та переоформлення радіочастотних ресурсів.

Раніше Абилгазіев брав двотижневу відпустку, щоб уникнути звинувачень у тиску на слідство у справі про корупцію при використанні частот мобільного зв’язку.

Йдеться про скандал з купівлею компанією Sky Mobile (торгова марка Beeline) смуги радіочастот в 200 МГц у оператора кабельного телебачення Ala-TV за договором купівлі-продажу загальною вартістю $ 1 мільйон 800 тисяч.

Після завершення угоди Sky Mobile переоформив частоти, для використання під технологію 4G стандарту LTE. За переоформлення частот Sky Mobile оплатив державі лише стандартне мито в 700 сомів (близько $ 7−9). Таке переоформлення суперечить інтересам держави, оскільки діапазон частот є комерційно привабливим і повинен реалізовуватися на торгах.

За даними СNews, киргизстанський депутат Жанар Акаєв повідомляв, що прем’єр Мухаммедкалий Абилгазіев 15 травня нібито зустрічався з СЕО Sky Mobile, українцем Євгеном Кражаном і главою казахстанської інвестиційної компанії Вірний капітал (cпіввласники Sky Mobile) Єрланом Оспановим. В уряді присутність прем’єра на зустрічі заперечували.

У коментарі CNews прес-служба Veon підтвердила угоду і заявила, що вона була проведена за «височайшим етичним і корпоративним стандартам». Також в компанії заявляли, що не знають про проблеми з регулюючими органами Киргизстані.

Джерело: НВ

Back to top button