Світ

Прем’єр-міністр Італії може незабаром подати у відставку

На фоні політичної непевності представники опозиції з правоцентристської коаліції в складі “Ліги”, “Брати Італії” і “Вперед, Італія” наполягають на проведенні нових виборів

Прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте може в найближчі дні подати у відставку на фоні назріваючої урядової кризи і загрози представників партії експрем’єра Маттео Ренці “Жива Італія” відмовити в підтримці правлячої більшості.

Президент республіки Серджо Маттарелла скористається можливістю “заморозити” відставку, зберігши Конте на чолі уряду, склад якого при цьому може бути змінений, – інформує 1NEWS.

Урядова криза почала назрівати ще в кінці минулого року, коли Ренці висловив незгоду з низкою пунктів політики Конте. Зокрема, експрем’єра не влаштовував представлений урядом план про використання коштів з фонду ЄС на відновлення економіки після пандемії, в рамках якого Італії, як одній з найбільш постраждалих країн, виділяється 209 млрд євро.

Ренці в минулому був лідером Демократичної партії (ДП), проте з часом не тільки покинув її керівництво, а й вийшов з організації, заснувавши разом зі своїми найближчими соратниками власну партію.

Однак про вихід з ДП Ренці заявив через декілька днів після того, як у вересні 2019 року сприяв створенню нової правлячої більшості в складі ДП і “Руху “5 зірок” після розвалу попередньої коаліції “п’ятизіркових” з “Лігою”.

Тоді це дозволило уникнути проведення дострокових парламентських виборів. Ренці, маючи своїх представників в уряді і декілька необхідних для підтримки більшості у верхній палаті (Сенаті) голосів, отримав важелі впливу на уряд.

Він заявив, що його партію не цікавлять додаткові міністерські пости. Однак, як пише Il Messaggero, одна з найближчих соратниць експрем’єра Марія Елена Боскі може увійти в уряд після перестановок.

На фоні політичної непевності представники опозиції з правоцентристської коаліції в складі “Ліги”, “Брати Італії” і “Вперед, Італія” наполягають на проведенні нових виборів. Хоча партія Сільвіо Берлусконі (“Вперед, Італія”) допускає співпрацю з урядом для виконання першочергових завдань, включаючи боротьбу з пандемією і відновлення економіки, в тому числі за рахунок європейського фонду допомоги.

Джерело: УНН

Останні новини

Back to top button