Світ

Прем’єр-міністр Австралії був за крок від відставки

Експерти розцінили перемогу Тернбулла як короткострокову, наголосивши, що йому важко буде зробити перестановки в уряді з членів партії, яка його не підтримує

Малкольм Тернбулл залишився на посаді прем’єр-міністра Австралії після того, як йому висловили недовіру члени його ж кабінету. Про це повідомляє 1NEWS.

 

Проблеми всередині Ліберально-національної коаліції є перманентними, однак останнім часом загострилися на тлі запропонованої нещодавно Тернбуллом енергетичної політики. Однопартійці звинувачували Тернбулла, що він веде партію до поразки, оскільки 38 разів поспіль результати опитування громадської думки засвідчили, що люди віддають перевагу опозиційній Лейбористській партії.

Щоб зняти напруження, Тернбулл на сьогоднішньому засіданні коаліції заявив, що якщо хтось хоче сісти у крісло прем’єр-міністра, він готовий поступитися місцем. Виклик прем’єру кинув міністр внутрішніх справ Піттер Даттон. Однак під час голосування поступився Тернбуллу з результатом 35 проти 48 голосів.

За інформацією ЗМІ, Тернбулл запропонував Даттону залишитися на посаді, однак той оголосив про відставку, оскільки згідно з австралійським законодавством, якщо член кабінету міністрів бажає висловити протест проти рішення уряду, він зобов’язаний піти з уряду.

Експерти розцінили перемогу Тернбулла як короткострокову, наголосивши, що йому важко буде зробити перестановки в уряді з членів партії, яка його не підтримує.

Очікується, що прем’єр може оголосити дострокові вибори, хоча формально Тернбулл заперечив таку можливість.

Чергові парламенські вибори в Австралії заплановані на 2019 рік.

Джерело: Укрінформ

Останні новини

Back to top button