Світ

Прем’єр-міністр Арабських Еміратів викрав власних дітей і погрожував дружині

Сам правитель ОАЕ наполягав, аби деталі справи не публікували у відкритому доступі

Викрадення, примусове повернення в Об’єднані Арабські Емірати і кампанія із залякування – у цьому Верховний суд Британії визнав винним мільярдера, прем’єра ОАЕ шейха Мохаммеда бін Рашида Аль Мактума.

Про це повідомляє 1NEWS.

Сам правитель ОАЕ наполягав, аби деталі справи не публікували у відкритому доступі. Проте його скаргу відхилили, вирішивши, що ця інформація становить суспільний інтерес.

Суд також вирішив, що шейх “не був відкритим та чесним перед судом”.

Гучна справа, яка розглядалася близько восьми місяців, стосувалася конфлікту між Аль Мактумом і його дружиною – принцесою Хайєю, яка минулого року втекла з Дубая разом із двома дітьми.

Своїх друзів вона повідомила, що непокоїться за безпеку та життя.

Вислухавши свідків та вивчивши докази, суд дійшов висновку, що шейх Аль Мактум несе відповідальність за викрадення і примусове повернення двох своїх доньок.

  • Одна із них – принцеса Шамса аль Мактум втекла з сімейного маєтку у Британії в графстві Суррей у 2000 році, але пізніше агенти шейха Аль Мактума знайшли її в іншому графстві, нібито вкололи їй заспокійливе і проти її волі повернули до ОАЕ, де вона утримується й досі. Прохання поліції Кембриджшира відвідати Дубай в рамках розслідування влада ОАЕ відхилила.
  • Інша донька шейха, Латіфа бін Мохаммед Аль Мактум, здійснила дві невдалі спроби втекти від батька – у 2002 та 2018 роках. Після першої вона утримувалася в полоні в Дубаї понад три роки. Після другої її знайшли в Індії і силоміць повернули до Дубая, де вона й досі лишається під домашнім арештом. Суддя визнав правдивими твердження про фізичне насильство шейха Аль Мактума щодо принцеси Латіфи.

Суд також дійшов висновку, що шейх продовжує утримувати обох жінок в “режимі позбавлення волі”.

Джерело: ВВС Україна

Останні новини

Back to top button