Світ

“Повертайтеся з України”. Протести у БашкиріїСюжет

 Повертайтеся з України . Протести у Башкирії

Фото: кадр з відео

Протест на підтримку Фаїля Алсинова 17 січня

Протести башкирів набирають обертів і переростають у заворушення. У чому причина – читайте в сюжеті.

У російській Башкирії спалахнули масові протести. Так, декілька тисяч людей вийшли підтримати місцевого активіста Фаїля Алсинова, якого хочуть посадити за “екстремізм”. Чоловік відкрито виступив проти золотодобування в регіоні і заявив, що поки башкирів відправляють воювати в Україну, їхні землі розкрадають.

Спочатку мирні акції протесту переросли у заворушення. Місцева влада по розпорядженню з гори перекрила в регіоні воду, інтернет та глушить зв’язок, а Москва в екстреному порядку відправляє Росгвардію.

Хто такий Алсинов

Фаїль Алсинов – один із найвідоміших громадських діячів російської республіки Башкортостан. Він брав участь у багатьох протестах в регіоні, в тому числі виступав за збереження гори Куштау, на якій російська влада хотіла вести розкопки вапняку.

Окрім цього Алсинов очолював національну організацію Башкорт, яка виступала за суверенітет Башкортостану. У 2020 році організацію оголосили “екстремістською”, після чого ліквідували. У жовтні 2022 року Фаїль Алсинов написав офіційне звернення, де закликав башкирів не брати участь у війні в Україні.

Сьогодні активіста засудили до чотирьох років колонії загального режиму у справі про “розпалювання міжнаціональної ворожнечі”. Донос на активіста написав голова Башкирії Радій Хабіров.

Слідчі вважають, що Алсинов негативно висловився на адресу трудових мігрантів із Середньої Азії та мешканців Кавказу. Чоловік начебто використовував фразу “кара халик”, яку переклали як “чорний люд”. Однак, як пояснюють місцеві мешканці, зараз у сучасних тюркських мовах термін використовується просто для позначення народу.

“Я провину не визнаю. Завжди боровся за справедливість, за свій народ, за свою республіку”, – сказав Алсинов журналістам після рішення суду.

Масові заворушення

Від учора, перед оголошенням вироку Алсинову, у місті Баймак почали збиратися люди. Сьогодні біля будівлі суду на підтримку активіста, за різними даними ЗМІ, прийшло від семи до двадцяти тисяч місцевих мешканців. Люди скандували напроти суду: “Свободу! Свободу!”.

Проте після озвучення рішення суду протести переросли у заворушення. Представники Росгвардії та поліції почали бити та затримувати мітингарів. Очевидці повідомляють, що силовики також застосовували сльозогінний газ та світлошумові гранати.

Частину затриманих біля суду поклали обличчям у сніг, ще низку прихильників Алсинова відвезли на допит до ФСБ. Доля інших затриманих невідома.

В результаті декілька десятків людей постраждали. Один з протестувальників звернувся до медиків через розбиту голову, проте лікарі швидкої не змогли відразу надати йому допомогу, бо самі постраждали від сльозогінного газу.

Зараз у місті влада відключила воду, заглушила інтернет та зв’язок. Усі підходи до будівлі суду перекрили поліцейськими машинами та спецтехнікою комунальних служб.

Є інформація, що силовики змогли вивезти Алсинова з будівлі суду.

Повертайтеся на захист своєї землі

Башкири в соцмережах почали закликати своїх земляків, які знаходяться в Україні на так званій ” спеціальній військовій операції” залишати позиції та повертатися на батьківщину. Одним із перших ролик опублікував політолог, башкир Аббас Галлямов.

Загалом, люди просять їх захистити від Росгвардії та ОМОНу.

“Поки ви воюєте за амбіції однієї людини, ваш народ б’ють палицями ОМОН і Росгвардія. Повертайтеся на захист своєї землі”, – сказала одна із жінок, яка не побоялася викласти відео в соцмережі.

Російський репер Моргенштерн, який виїхав з РФ, під час протестів в Башкирії опублікував кілька сторіс в Instagram. На першій світлині було фото пам’ятника учаснику повстання Пугачова Салавату Юлаєву в Уфі. На ще двох селфі музикант позував у гостроверхій національній шапці Башкортостану.

 Instagram

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button