Світ

Понад половина видів приматів опинились під загрозою вимирання

Найбільш близьким біологічним родичам людини – приматам – загрожує небезпека: понад половина наявних сьогодні їхніх видів на порозі вимирання, чисельність популяцій 75% видів мавп скорочується. Про це стало відомо в ході Конгресу міжнародного товариства приматології в Найробі (Кенія), передає Центр новин ООН. Про це пише 1NEWS, посилаючись на 112.ua.

На Конгресі були присутні вчені з африканських країн, де мешкає більшість видів приматів, які вимирають. Наприклад, лемурові Мадагаскару можуть повністю зникнути з лиця землі, оскільки людина знищує їхнє середовище проживання, споживає в їжу їхнє м’ясо і утримує їх як вихованців.

Експерти вважають, що врятувати цих напівмавп ряду приматів від вимирання можна тільки за участю місцевих громад Мадагаскару.

Крім того, вчені вказують на рідкісний випадок, коли одразу два підвиди африканського червоного товстотіла потрапили до списку мавп, які вимирають. На думку експертів, це свідчить про погіршення загальної ситуації та необхідності вжити термінових заходів.

Втім, мавпам загрожує небезпека не тільки в Африці. Орангутанги з індонезійської Тапанули зникнуть протягом кількох десятиліть, якщо людина не врятує місцевий лісовий масив – середовище існування цих приматів. На сьогодні там планують будівництво греблі, що неминуче призведе до вимирання орангутангів Тапанулі.

Міжнародне товариство приматології об’єднує 1200 учених з 67 країн світу. Головні цілі цієї найбільшої у світі організації із захисту приматів – розширення співпраці між фахівцями різних країн та просування заходів з охорони навколишнього середовища, зокрема середовища проживання мавп.

Останні новини

Back to top button