Світ

Помер знаменитий французький співак

Причина його смерті не уточнюється

У Франції помер шансоньє Шарль Азнавур у віці 94 років

 

Про це повідомляє 1NEWS.

Причина його смерті не уточнюється.

Шарль Азнавур – французький шансоньє вірменського походження, композитор і поет. Він написав понад 1000 пісень, зіграв у 60 фільмах і продав більше 200 млн дисків.

У 1998 році, згідно з опитуванням журналів Time і CNN, Азнавур був визнаний кращим естрадним виконавцем XX століття.

Справжнє ім’я співака – Шахнур Вахінак Азнавурян. Його батьки емігрували з Вірменії в 1922 році до Франції, де через два роки народився майбутній артист. Для зручності його стали називати Шарлем.

Азнавур навчався в школі всього два роки – з 9 років він уже виступав у кафе. І навіть зміг годувати завдяки цьому родину під час окупації Парижа німцями, поки його батько добровольцем воював на фронті.

«Хресною мамою» Азнавура стала Едіт Піаф – вона помітила дует, в якому Азнавур співав з П’єром Рошом, і взяла їх із собою на гастролі в 1946 році. З цього моменту почалася професійна кар’єра шансоньє.

У 1950 році співак став виступати самостійно. Через п’ять років він вперше знявся в кіно. А як кіноактора його стали сприймати після фільму Трюффо «Не стріляйте в піаніста».

Після землетрусу у Вірменії в 1988 році він створив фонд допомоги «Азнавур і Вірменія». А в 2008 році – отримав громадянство Вірменії.

У 76 років Шарль Азнавур був призначений міністром культури Франції.

З 1977 року Азнавур жив в Швейцарії, в віллі над озером. У нього було шестеро дітей від трьох дружин.

На 20 жовтня в Києві був запланований концерт співака, який він мав дати в рамках світового турне.

Джерело: Укрінформ

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close