Світ

Польща вдвічі збільшить свою армію

Йдеться про збільшення чисельності з нинішніх 110 тисяч солдатів до 250 тисяч професійних військових і 50 тисяч бійців територіальної оборони

Віцепрем’єр-міністр Польщі та голова правлячої партії “Право і справедливість” (ПіС) Ярослав Качинський анонсував законопроєкт про “захист вітчизни”, який, за його словами, буде спрямовано на”радикальне” посилення збройних сил країни.

Про це інформує 1News.

Качинський не став розголошувати багатьох деталей ініціативи, яка ще потребує схвалення парламентом і президентом. Втім, чи не головна його особливість – збільшення чисельності збройних сил з нинішніх 110 тисяч солдатів до 250 тисяч професійних військових і 50 тисяч бійців територіальної оборони. При цьому вдаватися до відновлення обов’язкової строкової служби Польща не планує.

Такі кардинальні зміни в оборонній доктрині віцепрем’єр аргументував погіршенням ситуації у світі. Як приклад він навів “імперські амбіції Росії” та “гібридну війну”, яку Білорусь веде проти Польщі та інших країн ЄС з використанням біженців.

“Якщо ми хочемо уникнути найгіршого, тобто війни, ми маємо діяти за старим правилом: “Хочеш миру, готуйся до війни”, – зазначив Качинський під час пресконференції у Варшаві.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button