Світ

Польща стала першою державою-членом ЄС, яка перебуває під моніторингом ПАРЄ

Рішення було ухвалене в рамках резолюції, присвяченій судовій реформі в Польщі

Парламентська асамблея Ради Європи більшістю голосів ухвалила рішення про відновлення процедури моніторингу щодо Польщі, що здійснюється лише щодо країн, які системно порушують умови членства у Раді Європі.

Про це повідомляє 1NEWS.

Рішення було ухвалене в рамках резолюції, присвяченій судовій реформі в Польщі.

Резолюція наповнена украй жорсткою критикою на адресу ініціатив польської влади. Зміни у системі правосуддя, які проводяться за ініціативи правлячої у Польщі партії “Право і Справедливість” (ПіС), ПАРЄ визнала такими, що “суперечать європейським нормам і стандартам”. Польську владу звинуватили у тиску на суддів, у переслідуванні тих, хто схильний до критики, у спробі уряду підпорядкувати судову владу урядові, у невиконанні рішень нелояльних судів тощо.

На підставі цього асамблея вирішила відновити моніторингову процедуру щодо Польщі. Таким чином, Польща стала першою державою-членом ЄС, яка перебуває під моніторингом ПАРЄ. Поправку про запровадження цієї санкції щодо Польщі затвердили з величезною перевагою. 140 депутатів проголосували за, 37 – проти.

Зараз під моніторингом перебувають 10 держав: Азербайджан, Албанія, Боснія і Герцеговина, Вірменія, Грузія, Молдова, Російська Федерація, Сербія, Туреччина (повернулася під моніторинг рік тому) та Україна.

Джерело: Європейська правда

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close