Світ

Польща оштрафувала “Газпром” на 50 мільйонів євро

Причиною накладення штрафу є відмова російського гіганта надати Польщі інформацію про контракти в рамках будівництва газопроводу "Північний потік-2"

Управління з захисту конкуренції та прав споживачів (UOKiK) Польщі оштрафувало російський концерн “Газпром” на 213 мільйонів злотих (у перерахунку близько 50 мільйонів євро).

Причиною накладення штрафу є відмова російського гіганта надати Польщі інформацію про контракти в рамках будівництва газопроводу “Північний потік-2”, – інформує 1NEWS.

Глава UOKiK Томаш Хрустний нагадав, що на початку року відомство попросило “Газпром” надати документи, що мають відношення до справи, – контракти, укладені ним з іншими компаніями, що фінансують будівництво “Північного потоку-2”.

Російський концерн не надав цю інформацію, незважаючи на юридичні зобов’язання співпрацювати з польською владою, вказується в заяві.

“На мій погляд, це є навмисним актом, спрямованим на те, щоб перешкодити продовженню розгляду”, – наголосив Хрустний. 50 мільйонів євро – це максимальний розмір штрафу, передбачений за ненадання інформації на вимогу регулятора, вказав він.

Про початок розгляду справи щодо “Газпрому” через його відмову від співпраці в Антимонопольному розслідуванні навколо будівництва газопроводу “Північний потік-2” польський регулятор повідомив на початку червня. Власне саме розслідування щодо “Газпрому” і його п’яти партнерів за проєктом Nord Stream 2 – швейцарської компанії Engie Energy, австрійської OMV, німецьких Uniper, Wintershall і нідерландської Shell – почалося в 2018 році.

Польща неодноразово висловлювалася проти будівництва “Північного потоку-2”. Глава МЗС країни Яцек Чапутович у березні назвав проєкт загрозою для Європи – не тільки енергетичної безпеки континенту, а й європейської солідарності.

“Газопровід матиме негативні політичні та економічні наслідки для ЄС і посилить нашу залежність від ненадійного постачальника – “Газпрому”. Це призведе до квазімонополії одного підрядника і єдиного шляху поставок”, – заявив він.

Джерело: Німецька хвиля

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close