СвітУкраїна

Польща може побудувати в Україні нові кладовища

Польща хоче отримати дозвіл на будівництво в Україні кладовищ, на яких будуть ховати віднайдені останки поляків. Про це заявив віце-голова польського Інституту національної пам’яті Кшиштоф Швагжик, передає 1NEWS, посилаючись на Gazeta.ua.

Раніше Польща вже отримала згоду на проведення пошуково-ексгумаційних робіт на території України. Швагжик наголосив, що наразі польська сторона хоче почати робити у кільканадцяти місцях, де спочивають поляки, що загинули у період польсько-більшовицької війни, 1939 року та 1943-44 років на Волині.

Швагжик наголосив, що обсяг пошукових робіт – величезний, йдеться про “сотні, а можливо, тисячі місць”, і цим завданням повинна займатися нова установа під назвою “Інститут національної пам’яті у справах пошуків в Україні”.

Швагжик сподівається, що Україна дозволить будівництво кладовищ, де можна буде гідно поховати віднайдені останки поляків.

Польща отримала формальну згоду на відновлення пошуково-ексгумаційних робіт на території України. Ексгумація буде проводитися українськими дослідниками разом із польськими експертами після виконання необхідних формальностей.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close