Світ

Поліція затримала на Сардинії колишнього лідера уряду Каталонії

Лідер каталонських сепаратистів Карлес Пучдемон був затриманий італійською поліцією на Сардинії, повідомляє 1NEWS з посиланням на УНН.

Колишнього главу Каталонії Пучдемона звинуватили у крамолі, стверджуючи, що він допоміг організувати референдум про незалежність у 2017 році, який іспанські суди визнали незаконним.

У березні Європарламент позбавив Пучдемона імунітету, яким він користувався у складі з 2019 року. Пучдемон жив у самонав’язаній еміграції в Бельгії.

Його офіс повідомив, що Пучдемон поїхав до Альгеро у четвер, 23 вересня,  вдень з Брюсселя, щоб відвідати Міжнародну виставку “Адіфолк” та зустрітися з регіональним головою Сардинії та її омбудсменом.

“Коли він прибув до аеропорту Альгеро, його зупинила італійська прикордонна поліція. Завтра він буде переданий у розпорядження суддів апеляційного суду Сассарі, який має право вирішувати, звільняти його чи екстрадувати”.  – йдеться у повідомленні офісу Пучдемона.

Пучдемон підпадав під дію європейського ордера на арешт, виданого Іспанією, яка домагається його екстрадиції через його роль у виборах за незалежність.

Back to top button