Світ

Подарунок від українського олігарха спровокував гучну відставку у Німеччині

Керівник Німецького футбольного союзу Райнгард Ґріндель пішов зі своєї посади через дорогий годинник від Григорія Суркіса

Президент Німецького футбольного союзу (DFB) Райнгард Ґріндель (Reinhard Grindel) пішов у відставку.

Про це повідомляє 1NEWS.

Останнім часом Ґріндель став об’єктом жорсткої критики через публікації у ЗМІ, що поставили під питання чесність футбольного функціонера. Перша з них, у журналі Spiegel, стосувалася платежів загальною сумою близько 78 тисяч євро, що Ґріндель отримав від одного з підрядників Німецького футбольного союзу – компанії DFB-Medien Verwaltungs-Gesellschaft. Ці гроші він заробив у 2016-2017 роках як голова наглядової ради підприємства, але не повідомив про них публічно.

Проте ще більшого резонансу набув скандал через дорогий годинник, який Ґріндель отримав від українського олігарха Григорія Суркіса. Згідно з інформацією газети Bild, яку було оприлюднено на початку цього тижня, декілька років тому Суркіс подарував німецькому футбольному функціонеру коштовний годинник, вартість якого складала приблизно 6 тисяч євро. Цей годинник Ґріндель також не задекларував. Натомість він заявив журналістам, що вважає це суто приватним подарунком.

“Це було питанням ввічливості – прийняти цей подарунок”, – заявив функціонер, на думку якого це не створювало жодного конфлікту інтересів. Пізніше він все ж вибачився за рішення взяти коштовний подарунок.

Ґріндель керував DFB майже три роки – з квітня 2016 року. Це найменший термін на посаді голови союзу за всю історію його існування. До цього він обіймав посади фінансового директора союзу, а також був депутатом Бундестагу і журналістом німецького мовника ZDF. Попри скандали він поки що зберігає свої посади в УЄФА та ФІФА.

Нагадаємо, що в 2015 році попердник Ґрінделя на посаді президент Німецького футбольного союзу Вольфґанґ Нірсбах (Wolfgang Niersbach) також пішов зі своєї посади на тлі сумнівних фінансових оборудок. Причиною відставки стали звинувачення Нірсбаха у причетності до корупційних схем навколо Чемпіонату світу 2006 року в Німеччині. Після цього скандалу Ґріндель обіцяв боротися за прозорість роботи DFB.

Джерело: Німецька хвиля

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close