Світ

Південна Корея переживає найбільший спад економіки за 12 років

ВВП країни скоротився на 1,4% із урахуванням сезонних коливань у порівнянні з попереднім кварталом

Пандемія коронавірусу спровокувала найбільше скорочення економіки Південної Кореї з 2008 року в першому кварталі 2020 року.

ВВП країни скоротився на 1,4% із урахуванням сезонних коливань у порівнянні з попереднім кварталом, – повідомляє 1NEWS.

Підкреслюючи проблеми внутрішнього попиту, приватне споживання скоротилось на 6,4% за квартал, що є найгіршим показником після спаду на 13,8% в першому кварталі 1998 року під час фінансової кризи в Азії.

«Економіка, скоріше за все, скоротиться ще як мінімум на чверть, оскільки для експорту триватимуть важкі часи, – сказав Мун Чон-хеуй, економіст з KB Bank. – Споживання покращиться, особливо на тлі збільшення бюджетних витрат,але постраждає експорт основних товарів, включно з продуктами нафтохімії».

Експорт скоротився на 2% у порівнянні з четвертим кварталом, а інвестиції в будівництво та капітальні вкладення виросли на 1,3% і 0,2% відповідно.

Експорт за перші 20 днів квітня впав майже на 27% в річному обрахуванні, поставки будуть продовжувати скорочуватись в найближчі місяці, оскільки провідні торгові партнери, такі як Європа та США, залишаються в закритому положенні.

У порівнянні з минулим роком, економіка виросла на 1,3% в першому кварталі, знизившись з 2,3% в четвертому кварталі.

Очікується, що тиск на Південну Корею збережеться в найближчі місяці, експерти прогнозують скорочення ВВП на 0,1% в цьому році.

Джерело: Mind

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close