Світ

Переговори Путіна і Сі Цзіньпіня – президенти зустрілися у Пекіні – 1News

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО

Президент Росії Володимир Путін з головою Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпіном
kremlin.ru

У планах лідерів країн прийняти спільну заяву та підписати 15 угод

У Пекіні проходять переговори між президентом Росії Володимиром Путіним та головою КНР Сі Цзіньпіном. Про це повідомив Russia Today.

Зазначається, що російський лідер прибув до Китаю для участі у відкритті зимової Олімпіади.

“Упевнений, що наші спортсмени виступлять гідно – і китайські, і російські. Весь світ уважно спостерігатиме за тим, що відбувається на спортивних майданчиках”, – наголосив Путін на початку переговорів, подякувавши Сі Цзіньпіну за запрошення на відкриття Олімпійських ігор.

При цьому президент РФ нагадав, що взаємні візити під час Олімпіад стали своєрідною традицією.

1News за темою: Макрон після розмови з Путіним зателефонує ввечері Зеленському

“Ми були у вас спочатку у 2008 році на літній Олімпіаді, потім ви у 2014 році – на зимовій у Сочі, і ось, як домовлялися, зараз у вас у Пекіні на відкритті зимових Олімпійських ігор”, – підсумував він.

Також Путін згадав про економічне співробітництво країн.

“До нашої сьогоднішньої зустрічі і наші нафтовики підготували дуже добрі нові рішення щодо постачання вуглеводнів до Китайської Народної Республіки, і в газовій галузі зробили ще один крок уперед, я маю на увазі новий контракт на постачання газу до Китаю з Далекого Сходу Росії по 10 млрд куб. м на рік”, – сказав він.

1News за темою: Путін у розмові з Джонсоном звинуватив Україну в “саботажі” Мінських угод

Водночас російський президент відзначив взаємодію за різними економічними напрямками, у тому числі і високотехнологічними, і за зеленим порядком денним у зв’язку з переходом на нові види енергетики.

Зокрема Путін висловив упевненість, що Москва і Пекін “безумовно досягнуть” показників двостороннього товарообігу 200 млрд доларів.

Крім цього він зазначив, незважаючи на те, що протягом двох років не вдавалося проводити особисті зустрічі з Сі Цзіньпіном, він і голова КНР перебували у постійному контакті, брали участь у відеоконференціях, говорили по телефону.

Очікується, що за підсумками російсько-китайської зустрічі буде прийнято спільну заяву, а також підписано близько 15 угод.

1News за темою: Президент Франції Макрон не виключає зустріч з Путіним через Україну

Як повідомлялося раніше, канцлер Німеччини Олаф Шольц має намір відвідати Москву для зустрічі з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним на фоні загрози наступу Росії на Україну.

Проте спочатку німецький канцлер відвідає з офіційним візитом Сполучені Штати.


Джерело

Back to top button