Світ

Пентагон витратить майже мільярд доларів на розвиток штучного інтелекту

Пентагон уклав п’ятирічний контракт на $ 885 млн на використання штучного інтелекту для вирішення повсякденних завдань і збільшення ефективності Збройних сил, інформує 1NEWS з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Про це заявив Джо Салліван з компанії Booz Allen Hamilton.

За словами Саллівана, нові технології мають допомогти Пентагону краще конкурувати з Китаєм і Росією.

Як зазначив представник консалтингової фірми, за допомогою штучного інтелекту військовим буде простіше справлятися з великими обсягами інформації, пов’язаної з питаннями національної безпеки. Так, наприклад, зараз сотні військовослужбовців займаються переглядом записів з безпілотників і камер спостереження, визначаючи на них будь-які об’єкти. Система з використанням штучного інтелекту зможе справлятися з цим набагато швидше, миттєво розпізнаваючи на записах вантажівки, військове обладнання та ангари.

За словами Саллівана, солдати отримають можливість витрачати більше часу на вирішення інших питань, пов’язаних з військовою підготовкою.

Салліван запевнив, що перед його компанією стоїть завдання не замінити співробітників Пентагону, а спростити їхнє життя. При цьому він зазначив, що люди все одно мають стежити за роботою системи і відповідати на питання, з якими вона не впорається. “Машини засновані на математиці, а у людей є моральні принципи і прагнення зберігати життя”, – підкреслив Салліван.

Нагадаємо, Пентагон планує відмовитися від російського та китайського програмного забезпечення.

 

 

 

Back to top button