Світ

Пентагон оцінив вплив атак України на нафтопереробні потужності Росії

Пентагон оцінив вплив атак України на нафтопереробні потужності Росії

Фото: Скриншот відео

Пожежа на НПЗ у Туапсе після атаки дронів

Розвідувальне управління міноборони США також відзначив вплив ЗСУ на російські військово-морські операції.

Україна своїми дроновими атаками вивела з ладу близько 14% нафтопереробних потужностей Росії. Про це з посиланням на розвідувальне управління Пентагону повідомляє інформагентство Bloomberg.

ЗМІ зазначає, що втрата частини потужностей призвела до зростання внутрішніх цін на паливо на 20%-30% вже до середини березня. Щоб задовольнити потреби внутрішнього ринку РФ була змушена зупинити експорт.

“Щоб пом’якшити вплив цих ударів, Росія заборонила експорт бензину на шість місяців, починаючи з березня, почала імпортувати нафтопродукти з Білорусі, які планувала імпортувати з Казахстану, і надала пріоритет відвантаженню нафтопродуктів російськими залізницями на противагу іншим видам транспорту”, – мовиться в доповіді розвідувального управління міністерства оборони США.

Атаки все ще тривають, однак аналіз охоплює лише двомісячний період: від першого удару 21 січня по заводу ПАТ Новатек в Усть-Лузі, до атаки 24 березня на електростанцію в Новочеркаську.

Дії України “призвели до незначних перебоїв в електропостачанні російських військових і цивільного населення”, бо “Росія має потужну генеруючу потужність – третю за величиною у світі – і високий ступінь резервування в своїй мережі”.

У розвідці також відзначили вплив України на російські військово-морські операції. Через атаки ЗСУ Чорноморський флот Росії почав уникати українського узбережжя і передислокував деякі кораблі зі своєї головної бази в окупованому Севастополі в Криму.

Як відомо, дрони СБУ вже вдруге цього року “завітали” на Туапсинський нафтопереробний завод, який росіяни почали відновлювати після попередньої атаки.

НПЗ у Туапсе вдруге зупинився після атаки дронів

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button