Світ

ПАРЄ злякалась ультиматуму Росії і відмовилась запроваджувати санкції

Більшість правок, представлених українськими депутатами, в тому числі ті, що пропонували обмежити повноваження Росії, були відхилені при розгляді

Парламентська асамблея Ради Європи відхилила пропозицію представників України і країн-партнерів про обмеження повноважень російської делегації. За підтвердження повноважень Росії в повному обсязі проголосували 96 депутатів, проти – 44, ще 7 депутатів утрималися.

Про це повідомляє 1NEWS.

Підготовку проекту доповіді доручили одному з найбільш проросійських депутатів асамблеї – представнику групи вкрай лівих Тіні Коксу. Проект доповіді виявився лояльним до Росії – він не згадував про якісь порушення з боку РФ, а натомість стверджував, що Москва показала прогрес, оскільки заплатила гроші в бюджет Ради Європи і звільнила полонених моряків.

Більшість правок, представлених українськими депутатами, в тому числі ті, що пропонували обмежити повноваження Росії, були відхилені при розгляді.

У той же час асамблея погодилася додати норму, яка підкреслює незаконну анексію Криму Росією, і нагадує, що вимоги щодо РФ, пов’язані з окупацією, залишаються в силі, не дивлячись на її повернення в ПАРЄ.

Також асамблея внесла зміни в документ, нагадавши про зобов’язання РФ виконати вимоги попередніх резолюцій, прийнятих після 2014 року.

Раніше глава російської делегації в ПАРЄ Петро Толстой поставив ультиматум іншим членам асамблеї про намір РФ знову ініціювати кризу в Раді Європи в разі, якщо будуть затверджені будь-які обмеження повноважень російських депутатів.

“У разі прийняття будь-яких санкцій проти Росії, проти нашої делегації – ми будемо змушені піти. І знову історія піде по колу, знову організація виявиться в глибокій кризі”, – попередив він, закликавши членів ПАРЄ підтвердити повноваження російської делегації в повному обсязі.

У ПАРЄ також офіційно дозволили працювати російським депутатам, які голосували за анексію Криму.

Джерело: Європейська правда

Останні новини

Back to top button