Світ

ПАРЄ відмовилась запроваджувати санкції проти делегації Росії

Попри низку серйозних порушень у сфері верховенства права та захисту прав людини з боку Росії моніторинговий комітет ПАРЄ рекомендував асамблеї йти шляхом діалогу з Москвою

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) підтвердила повноваження делегації Росії без жодних обмежень.

За такий висновок резолюції у ході сесійного засідання ПАРЄ проголосувало 107 депутатів, 36 висловилися проти, – повідомляє 1NEWS.

Попри низку серйозних порушень у сфері верховенства права та захисту прав людини з боку Росії моніторинговий комітет рекомендував асамблеї йти шляхом діалогу з Москвою. Російські депутати пообіцяли найближчим часом організувати візит до Росії доповідачів ПАРЄ.

Повноваження делегації РФ були оскаржені під час відкриття сесії у понеділок, 25 січня, з ініціативи України на підставі істотних причини, якими вважаються порушення країною-членом РЄ принципів верховенства права. Відповідну доповідь та резолюцію, яка мала вирішити долю повноважень росіян, готував моніторинговий комітет ПАРЄ.

Ймовірність того, що ПАРЄ не підтвердить або якимось чином обмежить права делегації РФ, була досить низькою. Ще напередодні голосування з цього питання у сесійній залі, моніторинговий комітет майже одноголосно підтримав доповідь  автора резолюції австрійського депутата-соціал-демократа Штефана Шеннаха (Stefan Schennach), у якій він запропонував підтвердити права російської делегації в ПАРЄ.  При цьому усі поправки українською делегації, які мали на меті хоча якимось чином змінити текст документу, були відкинуті.

Джерело: Німецька хвиля

Останні новини

Back to top button