Світ

Партія Макрона зазнала фіаско на місцевих виборах у Франції

План президентської партії отримати перемогу у низці великих міст, серед яких і столиця країни Париж, не мав успіху

Політична сила президента Еммануеля Макрона “Республіка на марші” зазнала фіаско на місцевих виборах, які відбулися у Франції у неділю, 28 червня.

Про це повідомляє 1NEWS.

План президентської партії отримати перемогу у низці великих міст, серед яких і столиця країни Париж, не мав успіху.

Однією з небагатьох перемог, які “Республіка на марші” змогла здобути на цих виборах, став успіх чинного прем’єр-міністра країни Едуар Філіппа у боротьбі за крісло мера портового міста Гавр на півночі Франції.

“Авжеж ми пережили розчарування цього вечора”, – визнала у коментарі телеканалу France 2 речниця уряду країни Сібет Ндіає увечері неділі після того, як були оголошені перші результати екзитполів.

Найбільш відчутним на тлі поразки партії Макрона був успіх лівоцентристської партії “Європа Екологія Зелені” (EELV). Її представники, згідно з повідомленням французьких ЗМІ, вибороли перемогу у таких важливих містах Франції, як Ліон, Страсбург, Бордо та Безансон.

Речниця партії Єва Сас назвала такий результат “зеленою хвилею”. До цього представник Зелених був мером лише одного великого французького міста – Гренобль.

Також повідомляється, що у Парижі перемагає представниця соціалістичної партії та чинна мерка Анн Ідальго. А у місті Перпіньян поблизу іспанського кордону лідерство у опитуваннях має кандидат від ультраправої партії “Національне об’єднання” – колишнього “Національного фронту” Марін Ле Пен. Остання вже заявила про досягнення “великої перемоги”.

Перший тур місцевих виборів у Франції відбувся ще 15 березня, однак другий раунд голосування довелося перенести на тлі пандемії COVID-19. Загалом голосування відбулося приблизно у 4800 комунах, серед яких були й найбільші міста країни.

При цьому Макрон висловив свою занепокоєність рекордно низькою явкою на цих виборах. У другому турі взяли участь лише 40 відсотків виборців, а у першому їх лише трохи більше – 44 відсотки.

Джерело: Німецька хвиля

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close