Палата представників США схвалила законопроект про допомогу Тель-Авіву
Фото: Вritannica
Палата представників США схвалила законопроєкт про допомогу Ізраїлю на 14,3 млрд дол
Законопроект про допомогу Ізраїлю без згадки України схвалено за підсумками голосування у Палаті представників Конгресу США.
Палата представників США ухвалила законопроєкт про виділення військової допомоги Ізраїлю на загальну суму 14,3 млрд доларів. Документ не передбачає допомоги для України. Про це у четвер, 2 листопада, пише The New York Times.
Законопроєкт, запропонований республіканцями, підтримали 226 членів Палати, проти проголосували 196.
“Це є поганим результатом, оскільки всі попередні пакети допомоги Ізраїлю користувалися широкою підтримкою”, – пише NYT.
Документ передбачає, що основна частина суми піде на озброєння для Ізраїлю, включно з 4 млрд доларів на системи ППО Залізний купол і Праща Давида. Сюди також входять 200 млн доларів на захист американського персоналу та евакуацію громадян США. У законопроєкті не врахували гуманітарну допомогу Газі, про яку просив президент США Джо Байден.
Перед цим у Демократичній партії закликали об’єднати допомогу Ізраїлю та Україні. У верхній палаті Конгресу США – Сенаті – цю ідею підтримують. Однак у нижній палаті багато республіканців виступають проти надсилання додаткової допомоги Україні, що породжує розбіжності між двома палатами.
Президент США Джо Байден раніше пообіцяв накласти вето на цей документ.
“Цей законопроєкт порушить звичайний двопартійний підхід до надання екстреної допомоги національній безпеці, обумовивши фінансування компенсаціями, політизуючи допомогу Ізраїлю та ставлячись до Ізраїлю інакше, ніж до інших наших союзників і партнерів”, – написало Управління з питань управління та бюджету Білого дому.
У Республіканській партії висунули вимоги до адміністрації президента США Джо Байдена для подальшої підтримки України.
Нагадаємо, адміністрація Байдена попросила у Конгресу схвалити 106 млрд доларів на підтримку України, Ізраїлю та для іншої іноземної допомоги, сподіваючись, що така пакетна угода допоможе затвердити всю суму. Водночас у Конгресі хочуть проголосували окремо за такі ініціативи.
Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp