Світ

П’ятеро альпіністів загинули під час сходження на Ельбрус

Під час сходження на гору Ельбрус – найвищу вершину Кавказького хребта – загинуло п’ять альпіністів, 14 людей вдалося врятувати, повідомляє 1NEWS з посиланням на УНН.

“Під час пошуково-рятувальної операції групи альпіністів на горі Ельбрус вдалося врятувати 14 осіб, їх евакуювали на галявину Азау на ратраках і передали медикам. На жаль, 5 осіб загинуло”, – йдеться в повідомленні МНС РФ.

Відзначається, що рятувальники працювали в складних умовах. Пориви вітру досягали 40-70 м/с, сильні опади у вигляді мокрого снігу. Температура повітря до -20°C. Видимість не більше ніж 1 метр. Пошуки велися на висоті з 5000 метрів і вище в районі перебування групи.

Група з 19 альпіністів, яка перебувала на висоті понад 5 тис. метрів на Ельбрусі, запросила допомогу у рятувальників увечері 23 вересня. Повідомлялося, що в неї спочатку входили 23 людини, але четверо відмовилися від сходження. Альпіністи заздалегідь зареєстрували свій маршрут в МНС Росії.

Організатор сходження Денис Алімов повідомив, що групу супроводжували чотири альпіністи-професіонали, вони робили все можливе для надання допомоги туристам.

 

 

 

 

 

Back to top button