Світ

“Північний потік-2” не має замінити транзит газу через Україну – віце-президент ЄК

Попри дискусії у ЄС щодо перспектив будівництва «Північного потоку-2», в Європейському Союзі мають спільну позицію щодо збереження транзиту газу через Україну.

Про це віце-президент Єврокомісії з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович заявив у виступі під час щорічної зустрічі Yalta European Strategy, повідомляє кореспондент «Європейської правди».

«Північний потік-2″  є комерційною річчю, а тому доцільність його будівництва є об’єктом дискусій всередині ЄС. Але одночасно, і це дуже важливо, у ЄС існує спільна позиція, що він не має вплинути на транзит газу через Україну», — заявив він.

У червні Єврокомісія попросила держави-члени надати їй мандат на ведення переговорів безпосередньо з Росією. Для надання мандату необхідно отримати кваліфіковану більшість, тобто дозвіл мають дати 21 з 28 країн ЄС.

Німеччина, головний бенефіціар проекту, підтримує  «Північний потік-2» з економічних міркувань, заявивши, що він додасть ресурсів на ринок і знизить ціни.

Супротивники проекту — у тому числі Польща, країни Балтії та Данія — стверджують, що «Північний потік-2» збільшить залежність ЄС від «Газпрому», який вже постачає близько третини об’ємів газу в ЄС.

Джерело: eurointegration.com.ua

Схожі статті

Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Загрузка...
Close