Світ

Опозиція Венесуели вперше за три роки братиме участь у виборах

Раніше опозиція бойкотувала президентські вибори 2018 року і парламентські вибори в грудні 2020-го, пояснюючи свою відмову масовими фальсифікаціями

Провідні опозиційні партії Венесуели вперше за три роки мають намір взяти участь у виборах.

Альянс опозиційних партій “Круглий стіл демократичної єдності” (MUD) оголосив про намір брати участь в муніципальних і регіональних виборах, призначених на 21 листопада, – інформує 1NEWS.

“Ми ухвалили це рішення після складного процесу внутрішніх обговорень, в якому брали участь місцеві, регіональні та національні лідери”, – заявили партії, що у своїй більшості є союзниками лідера опозиції Хуана Гуайдо.

Раніше опозиція бойкотувала президентські вибори 2018 року і парламентські вибори в грудні 2020-го, пояснюючи свою відмову масовими фальсифікаціями. Однак цього разу в MUD зазначили, що і тепер вони не очікують чесних виборів.

“Але голосування – це відповідний привід для того, щоб зміцнити позиції громадян і підштовхнути (владу Венесуели. – Ред.) до вишення важкої кризи в країні – вільним проведенням президентських і парламентських виборів”, – вказано в заяві альянсу опозиційних сил.

У Венесуелі вже кілька років триває боротьба за владу між главою держави Ніколасом Мадуро і лідером опозиції Хуаном Гуайдо. В січні 2019 року Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом Венесуели. Німеччина, США і ще понад 50 країн визнали його в цьому статусі. Попри тиск Вашингтона і катастрофічну ситуацію в економіці, Мадуро залишається при владі, спираючись на підтримку з боку військових, а також Росії та Китаю.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button