Світ

ООН: В Ірані кількість страт за рік зросла на третину

ООН: В Ірані кількість страт за рік зросла на третину

Фото: Wikimedia

Генсек ООН Антоніу Гутерреш

Гуттереш занепокоєний тим, що більшість заарештованих осіб могли бути дітьми, враховуючи, що середній вік заарештованих оцінювався в 15 років.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш зазначив, що Іран збільшує кількість страт “із загрозливою швидкістю”. Принаймні 419 людей були страчені за перші сім місяців року – це на 30% більше в порівнянні з аналогічним періодом 2022 року. Про це Гуттереш заявив у новій доповіді про ситуацію з правами людини в Ірані, передає АР.

Як відомо, затримання та страти в Ірані зросли на тлі протестів після смерті 22-річної Махси Аміні, яка померла під вартою у вересні 2022 року після того, як її затримала “поліція моралі” в Тегерані за нібито “неналежне” носіння хіджабу.

Як зазначається у доповіді семеро чоловіків були страчені у зв’язку з протестами, викликаними смертю Аміні, або за участь у них. У всіх цих випадках отримана управлінням ООН з прав людини інформація “постійно вказувала на те, що судове провадження не відповідало вимогам належної правової процедури і справедливого судового розгляду згідно з міжнародним правом”.

За словами Гуттереша, в період з 17 вересня 2022 року по 8 лютого 2023 року за участь у протестах було заарештовано близько 20 тисяч людей.

“Особливо викликає занепокоєння те, що більшість заарештованих осіб могли бути дітьми, враховуючи, що середній вік заарештованих, згідно з повідомленням заступника командувача Корпусу вартових Ісламської революції, оцінювався в 15 років”, – заявив генсек ООН.

Гутерреш зазначив, що ряд осіб, які були помилувані, потім отримали нові звинувачення або були повторно заарештовані, в тому числі жінки-активістки, журналісти та члени груп меншин. Він навів повідомлення про випадки непропорційного та надмірного застосування сили проти протестувальників, побиття та сексуальне насильство після їх затримання, а також психологічне насильство.

Генсек ООН додав, що 239 осіб, що становить більшу частину страчених за перші сім місяців 2023 року, були засуджені до смертної кари за злочини, пов’язані з наркотиками.

Нагадаємо, за даними ООН, в Ірані щотижня страчують понад десять осіб.

Як повідомлялося, у Міноборони Чехії розкритикували Іран як головну тему форуму ООН.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button