Світ

ООН: обмеження щодо нового штаму коронавірусу неефективні

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш назвав неефективними заборони для жителів окремих країн і регіонів в контексті виявленого штаму Covid-19 “Омікрон”. Про це він написав на своїй сторінці в Twitter, пише 1news, посилаючись на 112ua.

“З вірусом, який дійсно не знає кордонів, обмеження на поїздки, що ізолюють будь-яку одну країну або регіон, є несправедливими, каральними і неефективними”, – написав Гутерреш.

Він закликав уряди всіх держав розглянути можливість багаторазового тестування для мандрівників разом з іншими належними і дійсно ефективними заходами.

Раніше повідомлялося, що світовий туризм зможе повернутися до показників, що передують пандемії нового коронавірусу, не раніше 2023 року.

У свою чергу, МВФ попередив про ризики для світової економіки через поширення Омікрон-штаму коронавірусу. З цієї причини темпи відновлення можуть скоротитися.

Нагадаємо, нещодавно британські вчені виявили новий штам коронавірусу – B. 1.1.529, який містить 32 мутації в шипоподібному білку. Цю частину вірус використовує для потрапляння в клітку організму з подальшим її зараженням. Характеристики вірусу B. 1.1.529 можуть стати підставою для серйозної стурбованості серед вчених щодо небезпеки цього штаму. Пізніше ВООЗ дала новому штаму назву “Омікрон”.

Back to top button