Світ

ООН: число працюючих дітей та підлітків у світі зросло на 8,4 млн

За останні чотири роки число працюючих дітей і підлітків у всьому світі збільшилася на 8,4 мільйона і склало 160 мільйонів. До цього протягом 20 років з року в рік масштаби дитячої праці скорочувалися. Про це йдеться в новій доповіді Міжнародної організації праці( МОП), опублікованій у зв’язку з Міжнародним днем викорінення дитячої праці, який відзначається 12 червня, пише 1NEWS, посилаючись на 112ua.

Автори документа побоюються, що через пандемію ще більше хлопчиків і дівчаток будуть змушені кидати навчання і працювати для того, щоб вижити.

У період з 2000 по 2016 рік число працюючих дітей скоротилося на 94 мільйони. Але тенденції останніх чотирьох років можуть повернути ці досягнення назад.

Половину всіх неповнолітніх трудящих складають діти у віці від 5 до 11 років. До того ж приблизно 79 мільйонів хлопчиків і дівчаток у віці від 5 до 17 років працюють в небезпечних для їх здоров’я і життя умовах – на шахтах, фермах і плантаціях, їм нерідко доводиться мати справу з небезпечними механізмами і отруйними випарами. Кількість дітей, зайнятих на роботі, що створює ризик для здоров’я, зросла з 2016 року на 6,5 млн.

“Нові дані – це вкрай тривожний сигнал. Ми не можемо закривати очі на небезпеку, якою піддається підростаюче покоління”, – сказав генеральний директор МОП Гай Райдер.

На його думку, ситуацію можна виправити і для цього існують механізми соціального захисту сімей з дітьми. Саме ці механізми дозволять батькам не позбавляти дітей можливості вчитися в період економічних труднощів.

В ООН 2021-й рік оголосили Міжнародним роком викорінення дитячої праці. Головне завдання протягом цього року-мобілізувати міжнародне співтовариство на боротьбу з експлуатацією дітей. В ООН закликають до 2025 року покінчити з цим явищем.

“Ми втрачаємо досягнення в боротьбі з дитячою працею. В останній рік наша боротьба з цим явищем не увінчалася успіхом”, – сказала виконавчий директор ЮНІСЕФ Генрієтта Фор.

Глава ЮНІСЕФ зазначила, що важка праця завдає шкоди психічному і фізичному здоров’ю дітей, обмежує їх права і потенційні можливості, а також залучає їх до порочного кола злиднів.

Нагадаємо, іандемія Covid-19 стала причиною збільшення кількості безробітних у світі, а в 2022 році їх число досягне 205 млн чоловік. Глобальний ринок праці відновлюється повільно, і повернутися до допандемійних показників зайнятості не вдасться як мінімум до 2023 року.

Back to top button