СвітУкраїна

Окупанти обіцяють в анексованому Криму воду з додаткових джерел

У квітні в систему водопостачання Сімферополя нібито почне надходити прісна вода з водозабору, який окупанти планують наповнити за допомогою додаткових свердловин, незважаючи на те, що викачування води з підземних джерел вже призвело до засолення ґрунтів. Про це пише 1NEWS, посилаючись на Українську правду.

Храмов стверджує, що на даний момент будується водовід від Бештерек-Зуйського водозабору до Сімферополя. При цьому, щоб наповнити водозабір, окупаційна влада планує пробурити 5 додаткових свердловин на додачу до трьох уже діючих.

“Плануємо робочий пуск води 18 квітня наступного року. Протяжність цього водоводу 21 кілометр, діаметр – 500 мм, у дві нитки. Також в цей об’єкт входить насосна станція і облаштування самого водозабору.

Після завершення робіт “Кримгеологією” всього буде на цьому водозаборі 8 свердловин, які нам необхідно буде обв’язати, побудувати резервуари чистої води і за допомогою насосної станції доставити цю воду до Сімферополя”.

Віце-прем’єр Росії Марат Хуснуллін, який призначений Кремлем “куратором” по окупованому Криму, повідомив, що “Росгеологія” планує до кінця року пробурити на півострові 30 свердловин.

Масове буріння свердловин у Криму вже призвело до засолення багатьох прісноводних джерел. Ще у 2019 році цей факт визнала окупаційна влада Криму.

За даними місцевих чиновників, влітку 2019 року практично в усіх свердловинах Сімферопольського, а також Білогірського і Кіровського районів жорсткість і мінералізація води вже перевищувала норму вдвічі.

Останні новини

Back to top button