Світ

Окупанти дозволили українцям в Криму працювати російськими держслужбовцями

Діючою редакцією Конституції РФ встановлено заборону на наявність іноземного громадянства або виду на проживання за кордоном для ряду посад

Держдума РФ ухвалилав третьому читанні законопроект про “право” жителям окупованого Криму на заміщення “державних і муніципальних посад” навіть в тому випадку, якщо вони “з незалежних від них причин” не змогли вийти з громадянства України.

Про це інформує 1NEWS.

Авторами ініціативи виступили глава комітету Держдуми з держбудівництва та законодавства Павло Крашенінніков і голова комітету Ради Федерації з конституційного законодавства і держбудівництва Андрій Клішас.

Діючою редакцією Конституції РФ встановлено заборону на наявність іноземного громадянства або виду на проживання за кордоном для ряду посад. Тим часом для жителів окупованого Москвою Криму і Севастополя, як вважають в Держдумі, “існують складності з оформленням відмови від українського громадянства”.

Згідно із законопроектом, якщо такі особи подали заяву в МВС про небажання належати до громадянства України і не мають громадянства іншої іноземної держави, то вони визнаються громадянами без іноземного громадянства і “матимуть право заміщати державні та муніципальні посади”, які може заміщати громадянин Росії, який не має іноземного громадянства.

Поправками до другого читання уточнюється, що особи, які отримали російське громадянство до 18 березня 2014 року, повинні підтвердити факт постійного проживання на території Криму або Севастополя на момент їхньої окупації Російською Федерацією.

Передбачено право громадян РФ, які на той момент були неповнолітніми дітьми жителів Криму (в тому числі усиновлення або удочеріння) і перебували за межами АР Крим та Севастополя на день їхнього захоплення Кремлем, після досягнення 18 років також можуть подати “заяву про небажання належати до українському громадянство”.

Джерело: УНН

Back to top button