Світ

Очищення від токсинів виявилося смертельно небезпечним

У 38-річного чоловіка діагностували серйозне пошкодження печінки через прийом сульфату магнію (магнезії), який рекомендується натуропатами як засіб «детоксикації» організму, інформує 1News з посиланням на Лента.ру.

Пацієнт використовував магнезію для позбавлення від жовчних каменів, проте побічні ефекти від цього кошти можуть бути смертельно небезпечними.

Стаття з описом випадку опублікована в медичному журналі BMJ Case Reports.
Сульфат магнію є лікарським засобом, що використовується лікарями як проносний або проти еклампсії у вагітних. Однак магнезія також застосовується в альтернативній медицині для очищення організму від «шлаків» і «токсинів», хоча наукових доказів «детоксикації» організму цією речовиною не існує.

Повідомляється, що пацієнт випивав 50 грамів розчину магнезії кожен день протягом двох тижнів згідно з однією з рекомендацій. Чоловік сподівався, що засіб допоможе розширити жовчні протоки і полегшить вихід каменів. На 12-й день лікування у нього пропав апетит, а сеча сильно потемніла. Через два дні після завершення курсу він зауважив пожовтіння шкіри і очей, що є ознакою сильного ураження печінки.

Хоча у більшості людей побічні ефекти від магнезії можуть виражатися блювотою і діареєю, тривалий прийом може призводити до падіння артеріального тиску, пригнічення дихання і порушення провідності серця. Лікарі відзначили, що функції печінки пацієнта стали приходити в норму лише через більш як місяць після госпіталізації.

Натуропатия є різновидом альтернативної медицини, що грунтується на вірі в те, що деякими процесами в організмі управляє надприродна сила, а лікувати хвороби потрібно за допомогою природних речовин.

До основних і популярним практикам відносять голодування і детоксикація. Вчені та лікарі критикують ці підходи, відзначаючи, що у натуропатів немає точного визначення «токсинів» (в біології токсинами називають отрути, що виробляються живими організмами). Крім того, ряд наукових перевірок показав, що методи натуропатії не роблять лікувального ефекту.

 

 

Теги
Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Загрузка...
Close