Світ

ОАЕ обмежать реекспорт товарів подвійного призначення в Росію – ЗМІ

ОАЕ обмежать реекспорт товарів подвійного призначення в Росію - ЗМІ

Фото: pixabay.com

Одна з цілей торгових санкцій полягає в тому, щоб зробити імпорт якомога дорожчим для Росії

Bloomberg зазначає, що нині й Туреччина розглядає можливість введення аналогічного заходу.

Керівництво ЄС повідомило державам-членам, що Об’єднані Арабські Емірати погодилися обмежити реекспорт до Росії товарів подвійного призначення, що використовуються у військових цілях в Україні. Туреччина розглядає можливість введення аналогічного заходу. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на свої джерела.

Заборона прямого реекспорту означатиме перемогу союзників України, які намагаються перекрити потік військових товарів до Росії. 

Представник ОАЕ заявив, що вони обмежують експорт і реекспорт виявлених товарів подвійного призначення в зони конфліктів і мають чинну правову систему експортного контролю, за допомогою якої вони постійно контролюють експорт товарів подвійного призначення.

Чиновник додав, що ОАЕ продовжують підтримувати тісний діалог з міжнародними партнерами з питань війни в Україні та її наслідків для світової економіки.

Європейська комісія і Міністерство торгівлі Туреччини відмовилися давати коментарів.

Після того як ЄС і його союзники по Великій сімці заборонили експорт товарів подвійного призначення до Росії, Москві вдалося обійти обмеження, імпортуючи ці товари через країни Центральної Азії, а також Туреччину, ОАЕ та інші.

Союзники України здійснили поїздки по багатьох з цих країн, намагаючись переконати їх обмежити торговельні потоки. Державам ЄС повідомили, що останні дані свідчать, що прямий експорт в Росію з багатьох з цих країн наразі почав падати, але залишається вище довоєнного рівня.

Китай і Гонконг стали юрисдикцією, що викликає основне занепокоєння, на їхню частку припадає понад 80% російських закупівель високопріоритетних товарів, зазначає ЗМІ.

Інформагентство припускає, що Кремлю вдалося розробити нові маршрути поставок: торгівля пріоритетними товарами з Туреччини і Сербії в Казахстан і Киргизстан демонструє безпрецедентний і аномальний сплеск.

Одна з цілей торгових санкцій і дипломатичної взаємодії блоку з цими країнами полягає в тому, щоб зробити імпорт якомога дорожчим для Росії.

Останні обмежувальні заходи ЄС включали різні інструменти для боротьби з обходом санкцій, такі як механізм, що забороняє експорт певних товарів компаніям у третіх країнах, а також лістинг фірм. США і Велика Британія також ввели санкції проти низки компаній третіх країн.

Одна з проблем з якою стикається ЄС, полягає в тому, що багато з цих країн повільно надають своєчасні дані про торгівлю або взагалі не надають інформацію, що ускладнює повну оцінку цього питання.

Деякі країни, в тому числі Казахстан і Киргизстан, застосовують експортний контроль до найбільш чутливих товарів, але достовірність цього часто важко перевірити, кажуть джерела.

Зазначимо, ЗМІ повідомили, що Росії нібито “вдалося подолати санкційний тиск” і тепер вона здатна виробляти більшу кількість ракет, ніж до початку повномасштабного вторгнення в Україну.

США оголосили нові масштабні санкції проти Росії.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button