Світ

Нобелівський лауреат із Франції впевнений, що коронавірус з’явився у лабораторії

Французький вірусолог, нобелівський лауреат Люк Монтаньє висловив теорію про те, що новий тип коронавірусної інфекції розробили в лабораторії в Китаї. Про це він розповів телеканалу CNEWS, пише 1NEWS, посилаючись на Главком.

Він зазначив, що не вірить, що коронавірус пішов від диких тварин на ринку в китайському місті Ухань. «Це гарна легенда, це неможливо. Вірус вийшов з лабораторії в Ухані», – сказав він.

Монтаньє заявив, що ця лабораторія спеціалізується на коронавірусі з 2000-х років. Він розповів, що разом зі своїм колегою математиком Жан-Клодом Перезом проаналізував послідовність генома нового типу коронавірусу.

Вірусолог зазначив, що в подібних висновках вони були не першими. За його словами, індійські дослідники намагалися опублікувати роботу, в якій заявляли, що в цей геном вставили частину вірусу імунодефіциту людини, ймовірно, щоб зробити вакцину проти ВІЛ.

Люк Монтаньє отримав Нобелівську премію в галузі медицини і фізіології в 2008 році за відкриття ВІЛ.

Напередодні телеканал Fox News з посиланням на джерела повідомляв, що перший, хто заразився коронавірусом працював в одній з лабораторій міста Ухань, яке потім стало епіцентром захворювання. Співрозмовники телеканалу відзначали, що вірус не був біологічною зброєю. Він виник в результаті спроб КНР перевершити США в напрацюваннях щодо виявлення вірусів і боротьбі з ними.

Back to top button