Світ

Нобелівський лауреат Алексієвич виїхала з Білорусі

Нобелівський лауреат і член президії Координаційної ради опозиції Світлана Алексієвич рано вранці в понеділок полетіла з Білорусі до Німеччини, утім її від’їзд ніяк не пов’язаний з кримінальною справою проти Координаційної ради, інформує 1NEWS з посиланням на УНН.

“Чому Світлана Олександрівна повинна їхати зі своєї країни назовсім? Нічого подібного, вона полетіла у своїх особистих справах. У неї заплановані зустрічі, книжковий ярмарок в Швеції, на Сицилії їй вручатимуть нагороду”, – розповіла помічниця писмьменниці Тюріна.

На уточнення, чи означає це, що від’їзд ніяк не пов’язаний з кримінальною справою проти Координаційної ради, помічниця Алексієвич вказала: “Ні, звичайно, вона поїхала за своїми особистими і літературними справами. Це нормальне її життя, вона просто довго не могла виїхати через самопочуття. Коли повернеться? Все залежить від того, як тут будуть розвиватися події і від її самопочуття”.

Нагадаємо, 20 серпня генпрокурор Білорусі, тоді це був Олександр Конюк, заявив, що створення і діяльність Координаційної ради спрямовані на захоплення державної влади, а також на заподіяння шкоди національній безпеці Республіки Білорусь. За цим фактом порушено кримінальну справу.

З семи членів президії Координаційної ради п’ять або затримані, або вивезені за кордон. На свободі тільки нобелівський лауреат Світлана Алексієвич і член страйкому МТЗ Сергій Дилевський.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close