Світ

Нобелівську премію з хімії присудили за розробку кріоелектронної мікроскопії

Нобелівську премію з хімії у 2017 році присудили  Жаку Дюбоше (Швейцарія), Хоакіму Франку (США) та Річарду Хендерсону (Британія) за розробку кріоелектронної мікроскопії для визначення структури біомолекул з високою роздільною здатністю в розчині, інформує 1News з посиланням на Інтерфакс-Україна.

«Можливо, у нас найближчим часом з’являться детальні зображення складних механізмів життєдіяльності в атомному розширенні. Нобелівська премія з хімії в 2017 році присуджується Жаку Дюбоше, Хоакіму Франку та Річарду Хендерсону за розвиток кріоелектронної мікроскопії, що спрощує та покращує зображення біомолекул. Цей метод просунув біохімію в нову епоху», — йдеться на сайті премії Nobelprize.org.

Повідомляється, що дослідники тепер можуть заморозити біомолекули середнього руху та візуалізувати процеси, яких вони ніколи раніше не бачили, що є вирішальним для основного розуміння хімії життя та розробки лікарських засобів.

Електронні мікроскопи давно вважалися придатними лише для відображення мертвих зразків, оскільки потужний електронний промінь руйнує біологічний матеріал.

Але в 1990 році Річарду Хендерсону вдалося використати електронний мікроскоп для створення тривимірного зображення білка при атомному розширенні.

Вчений Жак Дюбоше додав воду до електронної мікроскопії. Рідка вода випаровується у вакуумі електронного мікроскопа, від чого біомолекули гинуть. Однак на початку 80-х років Дубоше вдалося перетворювати воду у «сколоподібний стан» — він охолоджував воду настільки швидко, що вона тверділа у своїй рідкій формі навколо біологічної проби, дозволяючи біомолекулам зберігати свою природну форму навіть у вакуумі.

Повідомляється, що після цих відкриттів було оптимізовано всі деталі електронного мікроскопа. Потрібна атомна роздільна здатність була досягнута в 2013 році, і тепер дослідники можуть регулярно виробляти тривимірні структури біомолекул.

 

 

Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Загрузка...
Реклама Novostimira
Close