Світ

Німці розповіли, як ставляться до російської агресії в Україні та розширення НАТО – соцопитування

Більшість німців засуджують дії Росії в українському конфлікті, але менше третини виступають за сильну військову присутність НАТО на східному фланзі

Абсолютна більшість німців – 73 відсотки – заявили, що “засуджують дії Росії в українському конфлікті в Криму” (саме так авори опитування сформулювали запитання). Понад половина твердо відповідають на запитання, 18 відсотків радше згодні. Лише 8 відсотків опитаних дали негативну відповідь. Цікаво, що на заході Німеччини засудження дій Росії є вищим, ніж на території колишньої НДР – 77 проти 58 відсотків.

Це випливає із результатів опитування соціологічної служби Infratest dimap на замовлення фонду імені Конрада Аденауера (Konrad-Adenauer-Stiftung), близького до правлячої партії ХДС, – інформує 1NEWS.

Загалом ставлення до російської агресії в Україні відрізняється й у залежності від партійних симпатій опитаних. Так найбільше противників російської політики в українському конфлікті серед прихильників Зелених (84 відсотки) та Лібералів (78 відсотків). Найменшу незгоду з діями Росії виказують прихильники правопопулістської Альтернативи для Німеччини (АдН) – (35 відсотків) та Лівої партії – (63 відсотки).

Водночас, за сильну військову присутність на східному фланзі НАТО на кордоні з Росією виступає менше третини опитаних (26 відсотків), а 44 відсотки – проти. Хоча і у цьому питанні проглядаються регіональні відмінності – на заході ФРН за сильну військову присутність виступають 29 відсотків респондентів проти 14 відсотків на сході країни. Найбільше прихильників сильної позиції НАТО на східних рубежах серед лібералів (35 відсотків), а найменше схвалення це викликає серед електорату Лівих (16 відсотків).

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button